IV Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5-31 maj 2015
ilustracja

5 kilometrów biegiem, 23 kilometrów rowerem i 3 kilometry biegiem - to dystans, który czekał na uczestników IV Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii. 1 maja 2015 roku Brudzeń Duży zamienił się w centrum sportu.

Duathlon to stosunkowo nowa dyscyplina sportu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną.

Wyścig odbył się po pętlach w miejscowym parku, natomiast część rowerowa przebiegała przez pobliskie miejscowości. W zawodach wystartowało 130 osób.

Zawody przeprowadzono według klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz według klasyfikacji wiekowych. Zwycięzcą został Łukasz Kalaszczyński. Wśród kobiet zwyciężyła Marta Zygmunt z Koła. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze miejsca, dostali nagrody rzeczowe i finansowe.

IV Duathlonowi towarzyszył VIII Amatorski Wyścig Rowerowy po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Tu dystans dostosowany był do wieku zawodników i wynosił: 11,5 kilometrów dla szkół podstawowych i 23 kilometry dla gimnazjów oraz kategorii open i weteranów – powyżej 45 roku życia. W wyścigu wystartowało 71 zawodników. Wśród zawodników ze szkół podstawowych najlepszy okazał się Rafał Załuga ze szkoły w Siecieniu. W grupie dziewczyn pierwsze miejsce zajęła Martyna Tyl z Koła. W gronie gimnazjalistów najlepszy był Damian Garwatowski i Paula Krajewska z Płocka. Wśród weteranów zwyciężył Marek Krajewski.

Organizatorem biegu była Gmina Brudzeń Duży, współorganizatorem zaś Płockie Towarzystwo Triathlonu „Delta”. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Przypomnijmy: Mazowiecka Szwajcaria to teren pełen zieleni, jezior, rzek, dolin, parków oraz zabytkowych budowli. Prawie w całości leży na terenie gminy Brudzeń Duży w powiecie płockim, w odległości 20 kilometrów od Płocka. Jest największą gminą w powiecie płockim.