Województwo mazowieckie

Granty „Wakacje w Płocku na wesoło” przyznane
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 26 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

Po raz czwarty

To już czwarta edycja konkursu grantowego zorganizowanego przez Fundację Fundusz Grantowy dla Płocka. Konkurs skierowany był do organizacji pozarządowych lub innych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego (definiowaną według Ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie z 24 kwietnia 2003 r.), których siedziba lub przedstawicielstwo znajduje się w Płocku. 

Projekty

Wszystkich tych, którzy mieli pomysł na aktywny sposób spędzania czasu wolnego od nauki, fundacja zaprosiła do składania projektów. Wymogiem było to, aby odpoczynek dla dzieci był zorganizowany na miejscu i - oczywiście - aby były interesujący dla najmłodszych. Cel projektu musiał być związany z celami fundacji, między innymi: podniesieniem wykształcenia płocczan, przeciwdziałanim wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu mieszkańców Płocka, zwiększeniem bezpieczeństwa publicznego, rozwój kultury i sztuki, upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu, prowadzeniem działalności na rzecz ochrony i promocji zdrowia.

Beneficjenci

W tym roku granty otrzymało Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek, które zorganizuje zajęcia w filiach Książnicy Płockiej oraz pikniki literackie. Grant wywalczyła także Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, która zorganizuje  półkolonie w zoo. Kolejną organizacją, która otrzyma grant, jest Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Jutrzenka Płock. Zaplanował on dla dzieciaków półkolonie sportowe. Taką sama formę spędzania wakacji zorganizuje Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MUKS 21”. Treningi koszykówki zaplanowała Zorganizowana Grupa Basketu. Fundacja Angielski Dzieciom zorganizuje zajęcia z teatru połączone z nauką języka angielskiego.

O funduszu

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” powstała w 2005 roku. Kapitał założycielski fundacji wyniósł 1000000 złotych. Miasto przekazało 600000 złotych, Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. 300000 złotych, Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. 100000 złotych. Historia fundacji ma  początek w październiku 2002 roku, czyli w momencie podpisania listu intencyjnego dotyczącego założenia „Forum dla Płocka”. Jego celem było połączenie biznesu, organizacji społecznych i samorządu do wspólnej pracy nad oceną i aktualizacją „Strategii Rozwoju Miasta Płocka do 2012”. Misją fundacji jest poprawa jakości życia osób mieszkających w Płocku. We władzach fundacji zasiadają przedstawiciele jej fundatorów, czyli Urzędu Miasta Płocka, Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Więcej informacji na stronie www.funduszgrantowy.plock.eu.

Joanna Gruchała - Kominek 26-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text