Województwo mazowieckie

Graficy na start – Centrum Kultury w Łomiankach potrzebuje nowego logotypu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 kwiecień-30 czerwiec 2015
ilustracja

Centrum. Kultura. Łomianki. Trzy słowa – jedno logo. Cel – pokazać nowoczesną instytucję kultury. Centrum Kultury w Łomiankach właśnie ogłosiło konkurs na nowy logotyp. Jest o co walczyć – dla najlepszej pracy 2 tys. zł.

Nowy logotyp ma nie tylko odzwierciedlać nowoczesny charakter instytucji, ale też pokazywać dynamikę rozwoju łomiankowskiego Centrum Kultury. Sprawiać, że będzie to miejsce jeszcze bardziej popularne i rozpoznawalne wśród mieszkańców gminy, ale też turystów. Ma przyciągnąć nowych i zatrzymywać starych uczestników wydarzeń organizowanych w centrum. Pokazać wreszcie nowy charakter instytucji, która ma swoim bywalcom coraz więcej do zaoferowania.

Już nie tylko Dom Kultury
Konkurs na nowy logotyp wynika z decyzji podjętej przez Radę Miejską na początku marca tego roku – Dom Kultury został przekształcony w Centrum Kultury w Łomiankach.Instytucja otrzymała nowy statut. Nie jest to bynajmniej kosmetyczna zmiana. Rozbudowaną i zmodernizowaną instytucję kultury (to efekty przeprowadzonego dużego projektu z unijnym wsparciem*) w 2014 r. odwiedziło aż 65,5 tys. osób. Zmiana nazwy podyktowana została zatem zmianą ilościową, ale też jakościową oferty kulturalnej kierowanej do mieszkańców Łomianek i nie tylko. Dom Kultury dysponuje teraz dwukrotnie większą powierzchnią użytkową a swoim odwiedzającym ma do zaproponowania coraz szerszy wachlarz wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

O konkursie
Organizatorem konkursu na nowy logotyp jest Centrum Kultury w Łomiankach. Konkurs został ogłoszony 14 kwietnia br. Termin dostarczenia prac upływa miesiąc później, czyli 14 maja br.

W połowie czerwca powinien być znany wynik konkursu. Pomysłodawca i wykonawca najlepszej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 2 tys. zł.

Zgodnie z regulaminem konkursu projekty nowego znaku powinny oddawać formą nowoczesny charakter instytucji kultury. Preferowane będą grafiki o ograniczonej gamie kolorystycznej (do trzech kolorów) oraz formie umożliwiająca czytelność znaku także po zamianie na wersję czarnobiałą.

W ramach konkursu należy zaprojektować logotyp zawierający pełną nazwę instytucji „Centrum Kultury w Łomiankach”, ale też projekt graficzny skrótu instytucji „CK”.

Najlepszy znak graficzny, zarówno w wersji pełnej, jak i skrótowej, będzie wykorzystywany w identyfikacji wizualnej Centrum Kultury w Łomiankach (CK) poprzez umieszczanie go na wszystkich materiałach informacyjnych i promocyjnych, takich jak m.in. plakaty, foldery, billboardy, roll­upy czy prezentacje. Będzie również zamieszczany w  serwisach internetowych, w tym na stronie Centrum.

Konkurs ma charakter otwarty, można w nim uczestniczyć indywidualnie lub zespołowo (w przypadku grupy należy wskazać jej reprezentanta). Każdy uczestnik ma prawo złożyć dowolną liczbę projektów.

Wszystkie nadesłane projekty logo powinny zostać wykonane w wersji wektorowej i zapisane w formacie eps oraz dodatkowo w wersji pdf i jpg.

Informacje na temat konkursu można uzyskać w Centrum Kultury w Łomiankach pod nr tel. 797 195 048 lub adresem e-mail: konkurs@kultura.lomianki.pl

*Rozbudowa, przebudowa i modernizacja Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Łomiankach
Projekt w ramach RPO WM o wartości 3,5 mln zł przeprowadzony przez gminę Łomianki w latach 2010-2012. Dzięki prawie 2 mln unijnego dofinansowania zbudowano nowy dwukondygnacyjny budynek oraz zmodernizowano istniejące obiekty biblioteki i Domu Kultury. Dzięki inwestycji zwiększyła się liczba pomieszczeń w obu instytucjach, co pozwoliło na m.in. utworzenie pracowni fotograficznej, sali tanecznej oraz sali muzycznej z reżyserką. Nowy budynek połączono z już istniejącym specjalnym łącznikiem. W ramach projektu powstał także przeszklony westybul, a także reprezentacyjny hol na potrzeby wystaw i ekspozycji. Gruntowną modernizację przeszła także sala widowiskowa – wymieniono podłogi na klepkę dębową oraz desek na scenie, a także wyposażono salę w nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy i aparaturę oświetleniową.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 20-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text