Województwo mazowieckie

Gostynin zaprasza na Powiatowy Festiwal Tańca
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 30 kwiecień-31 maj 2015
ilustracja

20 czerwca 2015 roku Gostynin stanie się gospodarzem Powiatowego Festiwalu Tańca. Taniec ludowy czy towarzyski będzie można obejrzeć w wykonaniu grup tanecznych, par tanecznych oraz solistów indywidualnych. Organizatorzy zapewniają liczne atrakcje i duże emocje. Spieszcie się - zapisy już ruszyły!

Festiwal odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie. Wcześniej zaplanowany jest korowód tancerzy, który tańcząc i śpiewając, wyjdzie z rynku w Gostyninie i przejdzie ulicami miasta do hali sportowej. Organizatorzy zaplanowali cztery kategorie konkursowe: soliści, zespoły taneczne, pary taneczne i zespoły ludowe. Ci ostatni będą musieli wykonać repertuar ludowy, wszyscy pozostali zaprezentują dowolny styl. Regulamin festiwalu określa także czas prezentacji tanecznej w zależności od kategorii: soliści i pary taneczne – do 5 minut, zespoły taneczne i zespoły ludowe – do 10 minut.

Każdy z tancerzy otrzyma pamiątkowy dyplom. Dla osób, które zajmą 1,2 lub 3 miejsce w każdej kategorii, przewidziane są puchary.

Tancerze spieszcie się! Zgłoszenia do udziału w festiwalu przyjmowane są do 15 maja 2015 roku. Należy je przesłać na adres j_andrzejewski47@tlen.pl. Karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.taniec.gostynin.powiat.pl.

Organizatorem Festiwalu jest Starostwo Powiatowe w Gostyninie, współorganizatorami zaś Burmistrz Miasta Gostynin, Gmina Szczawin Kościelny, Gmina Sanniki, Gmina Pacyna oraz Uczniowski Klub Sportowy „PASJA” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym.

Źródło: www.taniec.gostynin.powiat.pl.

Joanna Gruchała - Kominek 30-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text