Województwo mazowieckie

Golf w gminie Pomiechówek
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 maj-31 sierpień 2015
ilustracja

Gdzie zagrać w golfa na Mazowszu? Jedno z nielicznych miejc dla entuzjastów tej dyscypliny na Mazowszu znajduje się we wsi Pomocnia w gminie Pomiechówek. Obiekt został oddany do użytku w 2006 roku, a wybudowano go w oparciu o projekt zespołu PGA. 

Zasady gry w golfa są jasne. Rywalizację wygrywa gracz, który jako pierwszy wbije piłeczkę do ostatniego dołka. Niemniej jednak, ten kto po raz pierwszy spróbuje swych sił w zmaganiach golfowych, pozna bardziej skomplikowane zasady. Naliczane są punkty zarówno dodatnie, jak i ujemne za każde kolejne uderzenie. Jak najmniejsza liczba uderzeń gwarantuje wygraną.

Jest wiele miejsc na Mazowszu, tzw. driving range, w których można zacząć naukę gry w golfa bądź szkolić już zdobyte umiejętności poprzez ćwiczenie dalekich uderzeń. Natomiast znajdują się jedynie trzy profesjonalne kompleksy pól golfowych, na których można spróbować swoich sił w praktyce: First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie, Klub Golfowy Lisia Polana w Pomocni oraz Sobienie Królewskie Golf & Country Club w Sobienie Jeziory. Do stworzenia obiektu tego typu konieczne są duże powierzchnie, bliskość natury, a także urozmaicona rzeźba, tj. płaskie pole ze sztucznie bądź naturalnie uformowanymi pagórkami, które stanowią urozmaicenie w grze i swoiste przeszkody.

W ofercie Klubu Golfowego Lisia Polana w Pomocni znajduje się 18-dołkowe mistrzowskie pole golfowe oraz niezbędna infrastruktura, którą stanowią między innymi: kryty driving range (długie uderzenia), pitching green, putting green (uderzenia do dołka), chipping green (krótkie uderzenia), a także wypożyczalnia profesjonalnego sprzętu golfowego, restauracja, 3-gwiazdkowy hotel, bar. Ponadto na terenie obiektu chętni mogą skorzystać z pomocy wyszkolonej kadry w akademii golfa.

 Golf z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Klub golfowy Lisia Polana to doskonałe miejsce do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Dodatkowym atutem tego miejsca jest kontakt z przyrodą, z dala od miejskiego zgiełku. Dlatego organizowane są tam różne eventy połączone z grą w golfa. Jednocześnie jest to idealne miejsce do organizacji imprez firmowych, okolicznościowych oraz wakacji.

Na lokalizację obiektu z pewnością miała wpływ niewielka odległość od stolicy kraju (około 50 kilometrów) oraz odpowiednie warunki naturalne. Lisia Polana zlokalizowana jest w Dolinie Rzeki Wkry. Na polu golfowym znajdują się dwie pętle. Początkowe dołki zostały zlokalizowane po zewnętrznej granicy pola, kolejne kierują się ku środkowi. 

Dodatkową atrakcją obiektu w sezonie zimowym są narciarskie trasy biegowe, które są przystosowane zarówno do stylu klasycznego, jak i do stylu łyżwowego. Trzy trasy o długościach 2,6, 0,3 oraz 1,3 z pewnością pozwolą poznać trud, z jakim zmaga się Justyna Kowalczyk na trasach wielkich imprez, pod warunkiem że pokryje je śnieg.

Ciekawostką jest, że golf w latach 1900-1904 był dyscypliną olimpijską. Po wielu latach nieobecności na arenie igrzysk, powróci tam na najbliższej edycji tego sportowego wydarzenia - w 2016 roku w Rio de Janeiro. 

Autor: Krzysztof Jacoszek

Anna Kapuścińska 20-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text