Województwo mazowieckie

Gmina Raciąż dofinansowana!
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 6 luty 2015-6 luty 2016
ilustracja

Ponad 745 tysięcy złotych popłynie do gminy Raciąż. Tyle bowiem wyniesie wsparcie unijne na działalność Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Spore pieniądze gmina zyska także na budowę oczyszczalni ścieków.

Kultura i sztuka na najwyższym poziomie

Pieniądze zostaną wykorzystane na stworzenie profesjonalnie wyposażonej sali prób muzycznych, a także na nowy sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć fotograficzno-dziennikarskich. Zakupione zostaną nowe instrumenty muzyczne, miksery, profesjonalna kamera, telebim, projektor, ekran projekcyjny, drukarki, plotery, sprzęt teleinformacyjny oraz sprzęt oświetleniowy i sprzęt dźwiękowy. Powstanie także wielojęzykowa strona internetowa. Wszystko to przewidziane jest w ramach projektu „Podniesienie jakości i dostępności świadczonych usług kulturalnych poprzez doposażenie i wyposażenie MCKSiR w środki niezbędne do prowadzenia działalności kulturalnej”. Całkowita wartość projektu wynosi 931 885,00 złotych, z czego kwota dofinansowania to 745 508 złotych. Dzięki środkom unijnym Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu jest w tej chwili remontowane.

Pieniądze dla kanalizacji

To nie jedyne wsparcie, jakie otrzyma gmina. Decyzją zarządu unijne pieniądze wysokości 4 mln zł zostaną przyznane również na sfinansowane ukończonej już budowy oczyszczalni ścieków w Uniecku oraz wodociągów w Budach Kraszewskich i Półce. Powstało około 8 km sieci kanalizacji sanitarnej i nowa oczyszczalnia oraz ponad 2,5 km sieci wodociągowej. Gmina otrzymała środki jako unijną refundację za wykonaną już inwestycję. Wszystko to w ramach projektu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalni ścieków w miejscowości Unieck oraz sieci wodociągowej w miejscowości Budy Kraszewskie i Półka Raciąż”. Całkowita wartość projektu wynosi 6 868 087,68 złotych, z czego kwota dofinansowania to 4 117 377,84 złotych.

 

Umowy na dofinansowanie zostały już podpisane przez marszałka Adama Struzika oraz przedstawicieli władz gminnych Raciąża.

Miasto i Gmina Raciąż leżą w obrębie Niziny Środkowopolskiej i na Nizinie Północnomazowieckiej, w województwie mazowieckim, w północno-zachodniej części powiatu płońskiego. Gmina sąsiaduje z gminami: Baboszewo, Strzegowo Osada, Radzanów, Siemiątkowo, Zawidz, Drobin oraz Staroźreby. W jej skład wchodzą 53 sołectwa. Region ten ma charakter rolniczy ­– charakteryzuje go wysoki poziom rolnictwa i dobre warunki przyrodniczo- glebowe.

Joanna Gruchała-Kominek

Joanna Gruchała - Kominek 18-2-2015
ikonka jak dojechać

Źródło: www.mazowia.pl; www.raciaz.iap.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text