Województwo mazowieckie

Garwolin: zawody, wycieczki i kino
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 1 lipiec-31 sierpień 2015
ilustracja

Wakacyjna oferta Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie to coś dla małych i dużych. Ciekawe zajęcia i wydarzenia będą się odbywać od poniedziałku do czwartku. Jeśli zostajemy na miejscu – warto dołączyć do wspólnej zabawy!

Twórcze poniedziałki

W każdy poniedziałek dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności manualne. W planach m.in. robienie leśnych masek, tworzenie tekturowych statków, konstrukcje z patyków i wiele innych propozycji. Zajęcia odbędą się w pracowni plastycznej w Domu Kultury lub w ogrodzie CSiK. Adresowane są do dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Wstęp wolny.

Sportowe wtorki

Tańce, gimnastyka, gry zespołowe i wyczynowe podchody to propozycja dla lubiących aktywny wypoczynek. Instruktorzy CSiK czekać będą na chętnych w każdy wtorek od godziny 10.00 do godziny 13.00. Zbiórka przy szatni basenu na „Garwolance”.

Wyjazdowa środa

Będą odbywać się również wycieczki: wyprawy rowerowe do pobliskich miast przeplatać się będą z wyjazdami autokarowymi. 8 lipca wyjazd do teatru do Warszawy na spektakl „Calineczka”. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty dla dzieci. Koszt wyjazdu to 40 zł. Na wszystkie wycieczki bliższe i dalsze obowiązują zapisy: bmikulska@csik.garwolin.pl lub telefonicznie 25 682 20 51. Liczba miejsc jest ograniczona. Wycieczki z cyklu „Kocham dwa kółkaˮ są całkowicie bezpłatne. Wystarczy mieć własny rower. Wyjazdy z serii „Mali podróżnicyˮ są częściowo płatne.

Pracowity czwartek

Na zajęciach „Co z tego wyrośnieˮ założona zostanie grządka z kwiatami, ziołami i przyprawami. Zadaniem uczestników będzie więc sadzenie, obserwacja i pielęgnacja roślin. „Smaki lataˮ to warsztaty kulinarne. Organizatorzy razem z dziećmi będą robić m.in. wafle, lemoniadę i sałatki, a wyhodowane na grządce zioła przydadzą się do przygotowywanych potraw. CSiK zachęca rodziców, by strój dzieci na zajęcia był przede wszystkim wygodny.

Dla amatorów pływania

Na „Garwolance” w okresie letnim odbywać się będą „Pluski w wodzieˮ oraz „Wakacyjna Szkoła Pływaniaˮ. Na tę ostatnią trzeba się wcześniej zapisać: szkola@garwolanka.com.pl. Zajęcia w ramach „Wakacyjnej Szkoły Pływaniaˮ przeznaczone są dla dzieci od lat 8 nieumiejących pływać. W lipcu i w sierpniu obowiązują promocyjne ceny biletów – 5 zł.

Piłka, bramka, gol

Na orliku na Alei Legionów odbywać się będą turnieje piłki nożnej. Wszystkich zainteresowanych rozgrywkami organizatorzy zapraszają do kontaktu z koordynatorem tych spotkań Łukaszem Grązką (tel. 600 336 188). Terminy meczów to 14, 21 i 28 lipca.

Dziecięce lato filmowe

Wiele ciekawych propozycji ma również kino. W lipcu seanse dla dzieci odbywać się będą od piątku do wtorku o godzinie 14.00 i 16.00. Zobaczyć będzie można bajki: „Kapitan szablozęby i skarby piratów”, „Sekrety morza”, „W głowie się nie mieści” czy „Ups! Arka odpłynęła”.

Chilloutowy czwartek dla dużych

W czwartki w parku przy „Garwolance” będą się odbywać letnie koncerty i filmowe pokazy plenerowe. W czwartek 16 lipca wyświetlona będzie francuska komedia „Jeszcze dalej niż Północ”. Natomiast 23 lipca organizatorzy zapraszają na czeski film „Młode wino”. O muzyczny klimat zadbają Balkan Sevdah (9 lipca) oraz Klezmer Band (30 lipca). Koncerty zaczną się o godzinie 20.00, a projekcje filmowe o 21.00. Wstęp wolny.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 29-6-2015
ikonka jak dojechać

Źródło: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text