Województwo mazowieckie

Gąbin zaprasza na swoje święto
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 18 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

W dniach 22-24 maja 2015 roku Gąbin stanie się centrum rozrywki. Wszystko to za sprawą Dni Gąbina 2015. Występy artystyczne, konkursy, biegi, zabawa taneczna - to tylko niektóre atrakcje, jakie w tych dniach czekają na mieszkańców miasta.

Tegoroczne Dni Gąbina rozpoczną się 22 maja 2015 roku. Tego dnia odbędą się biegi uliczne o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin oraz wieczór kultury chrześcijańskiej zorganizowany przez SRK Oddział Gąbin.

Kolejnego dnia imprezy odprawiona zostanie msza z okazji III Zlotu Motocyklowego oraz parada motocykli ulicami miasta.

Od godziny 15.00 rozpoczną się występy artystyczne. Na scenie wystąpią miejscowe zespoły szkolne i przedszkolne, soliści i zespoły Szkoły Muzycznej I st. w Gąbinie, zespoły taneczne Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie, zespół Echolokacja, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Anna Kukawska. Gwiazdami wieczoru będzie Andre oraz Rafał Brzozowski. Na zakończenie dnia zaplanowana jest zabawa taneczna.

Podczas niedzielnych Dni Gostynina organizatorzy zaplanowali występ miejscowych zespołów szkolnych i przedszkolnych, zespołów tanecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie oraz zespołów instrumentalnych Szkoły Muzycznej I st. w Gąbinie. Na scenie odbędzie się także prezentacja publikacji „Kultura ludowa regionu gąbińskiego” oraz występ Teatru Muzycznego „Hals” z Gdyni. Gwiazdą wieczoru będzie Ewelina Lisowska.

Występy artystyczne to nie jedyny element tegorocznych Dni Gabina. Zaplanowane są tu także stoiska handlowe, promocyjne, kiermasz oraz ogródki gastronomiczne. Na liczne atrakcje będą mogli liczyć także najmłodsi goście - dla nich przygotowano dmuchane zjeżdżalnie i karuzele.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto i Gmina Gąbin. Współorganizatorami są MGOK w Gąbinie i Szkoła Muzyczna I st. w Gąbinie.

Źródło: www.dni.gabin.pl. 

Joanna Gruchała - Kominek 18-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text