Województwo mazowieckie

Fundusze europejskie dla każdego
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

24 marca 2015 r. w Urzędzie Gminy Kuczbork-Osada odbędzie się spotkanie  informacyjne dotyczące nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. W ramach konsultacji będzie można uzyskać informacje o warunkach oraz możliwościach pozyskania dotacji. Warto przyjść i dowiedzieć się więcej.

24 marca br. w godzinach 10.00-14.00 w urzędzie gminy w Kuczborku-Osadzie specjalista ds. Funduszy Europejskich z Lokalnego Punktu Informacyjnego w Ciechanowie będzie udzielać bezpłatnych konsultacji. Doradztwo będzie świadczone w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego. Celem tego przedsięwzięcia jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia własnych pomysłów.

Spotkania z doradcami świadczone są w ramach programu Mobilnych Punktów Informacyjnych, które to zapewniają możliwość uzyskania informacji z zakresu Umowy Partnerstwa, Narodowej Strategii Spójności, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. W nowej perspektywie unijnej dla województwa mazowieckiego priorytetami będzie zwiększanie potencjału naukowo-badawczego Mazowsza w biznesie oraz dofinansowanie innowacyjności i przedsiębiorczości. Regionalny Program Operacyjny to aż 2 mld euro, czyli około 8 mld złotych, które trafią do mazowieckich beneficjentów.

Każdy zainteresowany pozyskaniem dofinansowania na realizację pomysłów będzie mógł zadać pytanie. Z jakiego programu i działania można ubiegać się o środki? Na jakich warunkach można otrzymać wsparcie m.in. na rozbudowę własnej firmy, inwestycje w gospodarstwo rolne, czy w odnawialne źródła energii? 

Konsultacje mogą być pomocne zarówno dla osób fizycznych, chcących założyć własną działalność gospodarczą, jak i przedsiębiorców, rolników, fundacji i organizacji pozarządowych, osób zainteresowanych tematyką funduszy unijnych, przedstawicieli szkół oraz organów prowadzących szkoły publiczne i niepubliczne oraz przedstawicieli jednostek samorządów terytorialnych. Przyszli beneficjenci dowiedzą się zatem, do której instytucji trzeba się zwrócić, aby skutecznie ubiegać się o dotację oraz w jaki sposób rozliczyć pozyskane dofinansowanie. W ramach dyżuru dostępne będą bezpłatne materiały informacyjne.

 

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/punkty/lokalny-punkt-informacyjny-funduszy-europejskich-w-ciechanowie/

l.welenc@mazowszanie.eu 20-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text