Województwo mazowieckie

Festiwal Pasji w Książenicach
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 6 październik 2014
  • ikonka Książenice Al. E. Marylskiego
ilustracja

        Czwartego października na terenie Szkoły Podstawowej w Książenicach odbył się Drugi Książenicki Festiwal Pasji.

       Uroczystość rozpoczął Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.

      Jak powiedział Burmistrz: ,, Jestem pełen podziwu patrząc jak świetnie funkcjonuje szkoła w Książenicach. Widać wielki wkład zarówno Rady Pedagogicznej jak i Rodziców. Dodatkowo jest mi niezwykle miło patrzeć na to wszystko , ponieważ sam mieszkałem przez długi czas w Książenicach i widzę jak wszystko się rozwija. Gratuluję……”

 

        Festiwal Pasji dla uczniów szkoły rozpoczął się już w piątek. Fundacja Przyjaciele Szkoły w piątek zorganizowała przedstawienie pod tytułem ,, Smoczy Festyn ” wystawiony  przez aktorów z Teatru Moralitet ufundowany z Funduszu Sołeckiego Książenice . O godzinie jedenastej udział w przedstawieniu wzięli uczniowie zerówek i oddziału przedszkolnego , a o godzinie czternastej pozostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Książenicach oraz wszystkie dzieci mieszkające na terenie Książenic.

 

        W sobotę szkoła tętniła życiem. Dla miłośników gotowania Fundacja Przyjaciele Szkoły zorganizowała warsztaty kulinarne, na których dzieci chętnie przygotowywały dania wymyślone przez siebie. Zainteresowania wiedzą dzieci mogły pogłębić na stoisku naukowym gdzie pod mikroskopem mogły oglądać różne kamienie i skamieniałości.

        Czirliderki ze Szkoły Podstawowej w Książenicach rozpoczęły ivent wykonując specjalnie przygotowany na tę okoliczność pokaz artystyczny.

        Duże emocje wśród uczniów szkoły wywołała spartakiada, w której udział wzięły wszystkie grupy szkolne oraz oddziały przedszkolne.

        Rozgrywki podzielone były na dwie tury . W pierwszej grupie o godzinie trzynastej czterdzieści pięć udział brali uczniowie oddziału przedszkolnego a także klas zerowych i pierwszych. W turnieju o godzinie czternastej czterdzieści pięć klasy począwszy od drugiej do szóstej.

W każdej dyscyplinie udział wzięło dziesięcioro dzieci z poszczególnej klasy. Trzy dorosłe osoby , rodzice z danej klasy brali udział razem z uczniami w zawodach , koordynowali przebieg spartakiady w swoich zespołach. Okrzyki były bojowe, każda klasa z wielkim zacięciem i zaangażowaniem pragnęła zwycięstwa. Dzieci dopingowały swoich kolegów z klasy wymyślonymi przez siebie hasłami…. A, B, C dziś wygrywa pierwsza D. Kolorowe transparenty przygotowane własnoręcznie przez dzieci wraz z okrzykami dodawały dopingu zawodnikom.

        Odbyły się pokazy judo i karate . Wychowawczynie z klas pierwszych prowadziły warsztaty muzyczne , gdzie można było zapoznać się z tajnikami instrumentów muzycznych , co pozwoliło dzieciom potwierdzić swoje chęci w rozpoczęciu nauki w szkole muzycznej.

        Prowadzone były zajęcia ,, Pasjonat bezpieczeństwa ” , podczas których można było nauczyć się i spróbować pomocy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

        Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Książenicach zorganizowała kafejkę , w której można było napić się gorącej kawy oraz herbaty a także degustować się domowymi wypiekami , przyniesionymi przez Rodziców uczniów szkoły.

        Dwuletnia rocznica funkcjonowania Szkoły nie mogła się odbyć bez tortu, na który również zaprosiła Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Książenicach.Sponsorem tortu byłą miejscowa cukiernia Oliana.

        W czasie festynu mieszkańcy gminy Grodzisk Mazowiecki mogli wyrobić bezpłatnie Kartę Mieszkańca, wyrobienie trwało około pięciu minut.

        Swoje stoisko miała również Gliniarnia , która zapraszała dzieci na zabawę z gliną . Dzieci mogły skorzystać bezpłatnie z zajęć, podczas których rodzice mogli zaobserwować plusy pracy dziecka przy ceramice , takie jak wyciszenie, zdobywanie umiejętności uczenia cierpliwości oraz skupienia. Ugniatanie gliny pomaga w rozwijaniu mięśni ręki dziecka, co przekłada się na przygotowanie ręki dziecka do pisania. Atrybutem jest również rozwijanie wyobraźni , zdolności manualnych ale przede wszystkim przynosi dzieciakom niesamowitą frajdę i satysfakcję ze zrobionej z niczego własnej figurki czy innych przedmiotów.

        Wokół szkoły wystawiło się wielu sprzedawców z regionalnym jedzeniem oraz ręcznie robionymi przedmiotami.Nie zabrakło również rozrywki dla dzieci w postaci dmuchanego  wesołego miasteczka , karuzeli dla najmłodszych. Młodzieżowa Orkiestra Dęta na scenie wykonała swój pokaz dla miłośników muzyki.

        Drugi Festiwal Pasji w Książenicach o godzinie siedemnastej  zakończył występ legendarnego zespołu Trebunie Tutki

        Książenice to osiedle rozwijające się w szybkim tempie. Każdy mieszkaniec Książenic cieszy się z wyboru zamieszkania właśnie na książenickim osiedlu. Szkoła Podstawowa jest nowoczesną placówką posiadającą niezwykłą kadrę nauczycielską. Rodzice uczniów angażują się w życie szkoły , żeby dzieciom było jeszcze lepiej , co widać w codziennych działaniach szkoły.

 

Koniec informacji

Izabela Wieczorkowska 6-10-2014
ikonka jak dojechać
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text