Województwo mazowieckie

Festiwal Boss, czyli święto przedsiębiorczości w Płocku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 14 kwiecień-30 czerwiec 2015
ilustracja

Festiwal Boss od 12 lat goszczą duże polskie miasta. W tym roku do ich grona dołączył Płock. Na czym polega jego idea? Festiwal tworzą studenci zrzeszeni w Studenckim Forum Business Centre Club dla innych studentów lub absolwentów, którzy maja ochotę rozpocząć swój własny biznes. Cel projektu to zainspirowanie i zmotywowanie do działania młode osoby i udzielenie im praktycznych rad, które wykorzystają w ich życiu zawodowym.

W ciągu dwóch dni festiwalu miało miejsce kilka wykładów, warsztatów i spotkań z biznesmenami. „Uwarunkowania sukcesu”, „Pasja i przyjaźń w biznesie”, „Kariera inżyniera” czy „Być albo nie być w biznesie” to tylko część zaprezentowanych wykładów przez zaproszonych prelegentów. Wśród nich doświadczeni przedsiębiorcy i profesjonaliści, między innymi: Henryk Malesa, Marta Remplewicz, Monika Łobodzińska, Krzysztof Miedziński, Tomasz Radkiewicz oraz Andrzej Wójcik.

Studenckie Forum Business Centre Club to jednostka utworzona przez studentów płockiej filii Politechniki Warszawskiej. W tym roku nastąpiła jej reaktywacja i od razu rozpoczęto działania. Do tej pory oprócz Festiwalu Boss wystartował także inny projekt „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”, będący konkursem dla uczniów. W planach jest także projekt – „Przedsiębiorcza Kobieta” czyli spotkania z kobietami, które w biznesie osiągnęły sukces. Będzie to również okazja do nawiązania biznesowych kontaktów. W czerwcu rozpocznie się z kolei projekt „Biznes Junior”, którego adresatami są uczniowie szkół podstawowych.

Więcej informacji na stronie www.plock.festiwalboss.pl.

 

Joanna Gruchała - Kominek 14-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text