Województwo mazowieckie

Europejska Noc Muzeów w sierpeckim skansenie i ratuszu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 7-31 maj 2015
ilustracja

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza 16 maja 2015 roku na wspólne obchody Nocy Muzeów. Skansen otworzy przed zwiedzającymi wiele swoich zakątków. Do akcji przyłączy się także sierpecki ratusz i Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. Na zwiedzających czeka wiele atrakcji.

Tego dnia skansen w Sierpcu oraz Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu można  zwiedzić tylko za złotówkę. 

Atrakcją będzie wystawa „Rok Polski w tradycyjnych zajęciach codziennych”. Prezentuje ona zajęcia, jakimi oddawali się mieszkańcy mazowieckiej wsi w dawnych czasach. Będzie można także obejrzeć dworskie meble, bibeloty i środki transportu dworskiego.

W ramach obchodów Nocy Muzeów sierpecki ratusz zorganizuje wystawę pt. „Sierpc i ziemia sierpecka na przestrzeni wieków”. Jej tematyką będzie osadnictwo na ziemi sierpeckiej, począwszy od pierwszych odnalezionych śladów od chwili obecnej. Widz będzie mógł zobaczyć widoki miasta z różnych okresów, elementy urządzenia domów, numizmaty, militaria, umeblowanie biura czy wyposażenie szkolnej ławki.

Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu proponuje obejrzenie wystaw: „Gabinet lekarza z małego miasteczka”, „Bieżuń i jego mieszkańcy w dawnych latach”, „Mołdawia – kraj znany i nieznany”.

Więcej informacji na stronie www.mwmskansen.pl.

Joanna Gruchała - Kominek 7-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text