Województwo mazowieckie

Ekologia na widelcu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 7 marzec-19 czerwiec 2015
ilustracja

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je. Czytamy etykiety, a dokładniej składy lub opisy produkcji żywności. Zdrowe, wytworzone w odpowiedni sposób jedzenie to nie tylko moda. To przede wszystkim świadoma konsumpcja. Aby tę wiedzę i obeznanie miało jak najwięcej osób, warto uczyć już najmłodszych. Taki cel postawił sobie samorząd województwa, organizując po raz dwunasty konkurs dla dzieci i młodzieży. 

Coroczny konkurs to pretekst do kształtowania postaw zdrowego żywienia wśród młodych Mazowszan. To również inspiracja do zdobycia wiedzy na temat tego, co warto jeść i na co warto zwracać uwagę, sięgając po produkty spożywcze.

W konkursie tradycyjnie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych (klas IV-VI) oraz gimnazjów z Mazowsza. Będzie on przebiegać w dwóch etapach. Aby rozpocząć pierwszy etap (szkolny), do 1 kwietnia br. trzeba do organizatora zgłosić na odpowiednim formularzu placówkę, której uczniowie przystępują do konkursu. Ten etap przygotowują pracownicy szkoły i sami go organizują. Wyłaniają w ten sposób maksymalnie dwóch przedstawicieli do kolejnego (wojewódzkiego) etapu. Ważne, by wybranych reprezentantów zgłosić na odpowiednim formularzu do 15 maja.

Drugi etap (wojewódzki) to test rozwiązywany już w siedzibie organizatora. Test składa się z 33 pytań jednokrotnego wyboru oraz 3 pytań opisowych. Wszystkie dotyczą rolnictwa ekologicznego i ekologicznej żywności.

Na laureatów poza dyplomami czekają również nagrody rzeczowe.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie mazowieckiego sekretariatu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz uzyskać pod nr tel. (22) 59 79 702 lub adresem e-mail: kazimierz.kuran@mazovia.pl. 

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 8-3-2015

na podstawie: mazowiecki KSOW

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text