Województwo mazowieckie

Eko-szkolenia
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 13 kwiecień-30 czerwiec 2015
ilustracja

Szukasz informacji na temat ekoinnowacji? Chcesz prowadzić ekologiczne inwestycje w rolnictwie, transporcie czy budownictwie, ale nie wiesz gdzie szukać informacji na ten temat? Z pomocą przyjedzie ci platforma e-learningowa  www.ekorozwoj.ews21.pl. Właśnie ruszyła kwietniowa sesja szkoleń.

Szkolenia internetowe „ABC ekoinnowacji w gminie" prowadzone są w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt ma na celu dostarczać wiedzę na temat wdrażania innowacyjnych ekologicznie rozwiązań w gospodarce i polityce samorządowej. Narzędziem  jest tu internetowa platforma e-learningowa.

W internetowych kursach mogą wziąć udział pracownicy gminnych, powiatowych i wojewódzkich jst, ale też pracownicy instytucji administracji publicznej zainteresowani poszerzaniem wiedzy na temat możliwości wykorzystania ekoinnowacyjnych rozwiązań.

Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat rodzajów i kierunków rozwoju ekoinnowacyjności, a także nauczą się promować innowacyjne ekologicznie działania. Kolejne zajęcia z tego bloku będą miały już ściśle określone specjalizacje. Komunalny Foresight, BAT, a także efektywność ekonomiczna i ekologiczna to tylko niektóre z zagadnień, jakie podejmują zajęcia poświęcone ekoinnowacyjności w gospodarce komunalnej.

Podczas wykładów na temat ekoinnowacji w transporcie publicznym uczestnicy będą mieli szansę uzyskać informacje o zarządzaniu mobilnością, wykorzystaniu biopaliw, biogazu czy energii słonecznej w tym rodzaju transportu, ale też o sposobach przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom.

Dla zainteresowanych wykorzystaniem ekorozwiązań w gospodarce wodno-ściekowej w programie przygotowano e-zajęcia na temat biologicznych, gminnych oczyszczalni ścieków, ale też tych przydomowych systemów oczyszczania ścieków (np. drenażowych, hydrofitowych czy hydroponicznych). Uczestnicy poszerzą także swoją wiedzę w zakresie uzdatniania wody pitnej, a także ochrony ujęć i retencjonowania wody.

Jak energooszczędnie budować, jakie są najlepsze naturalne materiały budowlane, a także co to jest budownictwo pasywne i co jest inteligentnego w „smart” budynku – te i wiele więcej informacji przygotowano w ramach części poświęconej ekoinnowacjom w budownictwie komunalnym.

O nowoczesnych metodach produkcji rolnej, ekologicznym przetwórstwie żywności, ekomarketingu lokalnych produktów rolniczych i znaczeniu turystyki wiejskiej, ekoturystyki i agroekoturystyki w rozwoju lokalnym można się będzie dowiedzieć z zajęć poświęconych ekoinnowacyjności w gospodarce rolnej.

W trakcie wszystkich części tego bloku uczestnicy będą mieli szansę poznać dobre praktyki z zakresu innowacyjnych ekologicznie rozwiązań.

Szkolenia są bezpłatne. Na platformie będzie się można logować tylko do końca czerwca. Organizatorzy przewidują, że w trakcie trwania projektu zostanie przeszkolonych ok. tysiąca osób.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 13-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text