Województwo mazowieckie

EURES z pomocą dla szukających pracy za granicą
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 kwiecień-30 czerwiec 2015
ilustracja

Szukasz możliwości stażu lub praktyki w europejskim kraju? Chcesz pracować poza granicami kraju? Nie wiesz gdzie szukać ofert pracy? Chcesz bezpiecznie wyjechać i podjąć pracę w innym kraju. Pomogą i umożliwią ci to EURES – Europejskie Służby Zatrudnienia.

Cel – swobodny i bezpieczny przepływ pracowników
Sieć Eures (EURopean Employment Services) zajmuje się koordynacją współpracy europejskich publicznych służb zatrudnienia. Działa w krajach Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Liechtensteinie, Szwajcarii oraz na Islandii. Tworzą ją przedstawiciele ministerstw ds. pracy, a także regionalnych i lokalnych urzędów pracy oraz związków zawodowych i organizacji pracodawców. Do głównych zadań sieci EURES, powołanej przez Komisję Europejską jest międzynarodowe pośrednictwo pracy, monitorowanie i informowanie o warunków życia i pracy w krajach członkowskich UE, a także identyfikowanie i przeciwdziałanie przeszkodom w mobilności pracowników.

Usługi EURES są ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób, które wyjechać do innego europejskiego kraju i chcą podjąć tam pracę. Oferta EURES skierowana jest również do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy.

Realizacją zadań w ramach sieci EURES w poszczególnych krajach zajmuje się ok. 900 doradców EURES. Koordynacją realizacji zadań EURES w krajach członkowskim zajmuje się Menadżer EURES. Platformą współpracy wszystkich Menadżerów EURES oraz Komisji Europejskiej są spotkania Grupy Roboczej EURES. Odbywają się one kilka razy do roku, a ich uczestnikami są przedstawiciele Komisji Europejskiej, Menadżerowie EURES oraz przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców.

Informacje na stronie
Źródłem wiedzy na temat zagadnień związanych z poruszaniem się po europejskim rynku pracy jest strona internetowa www.eures.europa.eu. Portal umożliwia osobom poszukującym pracy znalezienie zatrudnienia, a pracodawcom rekrutację pracowników. Użytkownicy portalu znajdą tu bazę ofert pracy pracodawców zainteresowanych rekrutacją pracowników z zagranicy, a pracodawcy bazę CV osób zainteresowanych podjęciem zatrudnienia za granicą. Portal to też źródło informacji o warunkach życia i pracy w krajach członkowskich.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 20-4-2015

Źródło:
http://www.eures.praca.gov.pl/   

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text