Województwo mazowieckie

Dwie fotograficzne perełki
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 22 maj-30 wrzesień 2015
ilustracja

Czy wiecie jakie są najbardziej fotogeniczne miejsca w Polsce? Internauci wybrali właśnie pięć fotograficznych perełek naszego kraju. Okazuje się, że są wśród nich aż dwie miejscowości z Mazowsza, obie z powiatu radomskiego. Radom oraz Iłża zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w konkursie Panasonic Lumix. Teraz będą gościć fotografów z całej Polski na specjalnych Fotospacerach. Pierwszy z nich już w niedzielę 24 maja w Radomiu. Zapisy jeszcze trwają.

Wszystko w rękach internautów

Fotograficzne Perły Polski to konkurs, w którym bardzo dużo zależy od jego uczestników. To internauci w pierwszym etapie wskazywali miejsca, na które będzie można oddać głos i to oni wybierali te najbardziej fotogeniczne. Ostatecznie do rywalizacji stanęło 50 lokalizacji, w tym tak duże miasta jak: Gdańsk, Lublin, Łódź, Sandomierz czy Toruń. O tytuł walczyły także Kanał Augustowski, Karkonosze czy Klasztor nad Wigrami. Konkurencja była więc bardzo duża. Co zdecydowało o powodzeniu dwóch mazowieckich miejscowości? Jak przyznają sami organizatorzy wiele zależało od aktywności ich mieszkańców, którzy oddawali głosy na swoje miejscowości. Nie bez znaczenia była także przyroda i urok zwycięskich miejsc.

Spacery z aparatem w ręku

Finałowa piątka to – Góry Stołowe (1157 głosów), Radom (303), Iłża (246), Barczewo (183) oraz Dolina Chochołowska (181). W ciągu kolejnych pięciu miesięcy – 24 maja, 21 czerwca, 19 lipca, 16 sierpnia oraz 20 września – odbędą się w nich specjalne Fotospacery. Będzie to doskonała okazja do zrobienia zdjęć oraz zwiedzenia fotograficznych perełek z przewodnikiem. Pierwszy Fotospacer odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Radomiu. Start o godz. 14.30. Długość spaceru zaplanowano na około 2,5 do 3 godzin. Na stronie www.fotospacery.pl można się jeszcze na niego zapisać. Fotospacery to trzeci i ostatni już etap konkursu. Na kolejne cztery fotograficzne wędrówki także będzie można zapisać się poprzez stronę, na kilka dni przed ich rozpoczęciem.

I aparat do wygrania

Udział w Fotospacerze jest bezpłatny. A na wszystkich jego uczestników czeka wiele atrakcji. Będą oni mogli m.in. przetestować najnowsze aparaty i obiektywy Panasonic LumixG. Do dyspozycji fotografów zawodowych i amatorów będą obiektywy standardowe, ale także wiele obiektywów dodatkowych – portretowe, reportażowe, telezoomy jasne stałki, rybie oczy, naleśniki, makra itp. Dodatkowo zdjęcia wykonane podczas wszystkich pięciu fotograficznych wypraw mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest aparat Panasonic LumixG. Tym razem prace oceni profesjonalne jury.

Szczegółowe informacje o konkursie, jego regulamin oraz informacje o planowanych Fotospacerach dostępne są na stronie www.fotospacery.pl, fanpage’u konkursu na facebooku oraz stronie firmy Panasonic. Organizatorem konkursu jest firma Panasonic Lumix.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 20-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text