Województwo mazowieckie

Dobra informacja dla pasażerów KM
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 2 czerwiec-31 sierpień 2015
ilustracja

Już wkrótce spółka Koleje Mazowieckie zacznie wydawać nowoczesne karty, na których będzie można kodować bilety. I to jednocześnie kilka - bo zarówno KM, jak i ZTM Warszawa. Będzie to tzw. Karta Mazowiecka.

Na karcie będzie można zapisać bilety: sieciowe imienne, odcinkowe imienne, strefowe imienne, abonamentowe, wydane według ofert specjalnych obowiązujących w pociągach KM i jednorazowe.

Kasy i biletomaty, w których będzie można odebrać kartę, zostaną specjalnie oznaczone (Obsługa Karty Mazowieckiej). Znajdą się one m.in. na warszawskich dworcach – Wschodnim, Wileńskim, Gdańskim i w Śródmieściu, a także w Otwocku (ul. Orla 1), Radomiu (ul. Plac Dworcowy 2), Żyrardowie (ul. Piłsudskiego 1), Grodzisku Mazowieckim (ul. 1 Maja 4), Sochaczewie (ul. Sienkiewicza 5), Ciechanowie (ul. Sienkiewicza 73) oraz Siedlcach (ul. Zdanowskiego 1).

Dużym udogodnieniem będzie również możliwość założenia konta użytkownika karty na stronie www.karta.mazowieckie.com.pl. Można tam będzie m.in. złożyć wniosek o wydanie karty, sprawdzić jej historię i śledzić nowości.

Karta Mazowiecka to dobry wybór zwłaszcza dla tych, którzy dojeżdżają do pracy albo szkoły każdego dnia. Karta jest bardziej odporna na uszkodzenia od papierowej wersji biletu. Ponadto w razie kontroli nie trzeba będzie dodatkowo okazywać dokumentu ze zdjęciem. Inne zalety? Możemy na niej zakodować nawet 6 ważnych biletów, w tym ZTM. W razie zagubienia kartę można zastrzec i wyrobić duplikat. Co więcej zakup kolejnych biletów odbywa się poprzez prostą funkcję – „odnów kontrakt”.

Więcej informacji na temat warunków wydawania i użytkowania Karty Mazowieckiej na:

www.mazowieckie.com.pl/kupno-aktywacja-biletu/karta-mazowiecka.html

oraz na stronie pilotażowej:

www.karta.mazowieckie.com.pl

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 2-6-2015

Źródło: Koleje Mazowieckie

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text