Województwo mazowieckie

Dni Wyszkowa
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 26 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

Muzycznie, sportowo, kulturalnie i kulinarnie zapowiadają się tegoroczne Dni Wyszkowa. W trakcie trwającego ponad tydzień maratonu imprez każdy znajdzie coś dla siebie – piknik rodzinny dla małych i dużych, bieg uliczny „Wyszkowska dycha” dla kochających sport, monodram „Belfer” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka dla uwielbiających teatr czy piknik kulinarny „Wyszkowskie smaki” dla łasuchów. Świętowanie rozpocznie się w niedzielę 31 maja, a wielki finał Dni Wyszkowa odbędzie się w kolejną niedzielę 7 czerwca.

Imprezowy Dzień Dziecka

Jako pierwsi świetną zabawę rozpoczną najmłodsi wyszkowianie. Z okazji ich święta w niedzielę 31 maja w Parku Miejskim im. Karola Ferdynanda Wazy odbędzie się Rodzinny Piknik Profilaktyczny. Upłynie on pod znakiem tańca i śpiewu. Z pokazami wystąpią m.in. fundacja Wyszkowski Teatr Tańca, wyszkowska szkoła muzyczna „Miłość Muzyka Pasja” oraz „Świat Muzyki”. Dzieciaki będą mogły także spróbować swoich sił w zumbie dla najmłodszych, na ściance wspinaczkowej, mega zjeżdżalni czy też zawodach w wędkarstwie spławikowym dla dzieci i młodzieży. Początek imprezy o godz. 14.00. Dzień zakończy się rodzinnym koncertem reggae w wykonaniu zespołu „Bethel”.

1 czerwca, czyli Dzień Dziecka upłynie pod znakiem profilaktyki. Miasto Wyszków wraz z policją zapraszają na „Wyszkowski Dzień Profilaktyki” organizowany w ramach programu „Profilaktyka a Ty”. Młodzież z wyszkowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych najpierw weźmie udział w spektaklach profilaktycznych w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, a o godz. 12.00 przemaszeruje z hasłem „Przestańmy biec” do parku miejskiego. Tam odbędą się koncerty muzyczne. Wystąpią Klaudia Ambroziak, Daria Kiełczewska oraz Jakub Szyperski, finalista programu „Must be the music”.

Po południu, o godz. 17.45 wielka gratka dla dzieciaków spektakl „Czerwony kapturek” w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Wstęp jest wolny, a wejściówki można odbierać w WOK „Hutnik” już od 26 maja.

W tym roku w Dni Wyszkowa włączone zostały piąte już Wyszkowskie Dni Nauki, które odbędą się 3 czerwca w Zespole Szkół w Rybnie. Przyświecać będzie im hasło „Sport i nauka to radość i satysfakcja”. Rozpoczęcie o godz. 11.00.

Atrakcje na długi weekend              

Wyszkowską tradycją jest, że w każde Boże Ciało odbywa się cieszący się dużą popularnością Festiwal Piosenki lat 60. I 70. Także w tym roku Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” zaprasza na festiwal w czwartek 4 czerwca. Bilety można nabyć w WOK „Hutnik”.

Następnego dnia, w piątek 5 czerwca, także w WOK Hutnik odbędzie się widowisko słowno-muzyczne „Zaufałem w drodze” zorganizowane z okazji 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego. Na scenie zobaczymy kompozytorkę i autorkę tekstów Dominikę Świątek (śpiew), aktora teatralnego Macieja Rayzachera (recytacja) oraz kompozytora i gitarzystę Leszka Czajkowskiego (gitara). Wstęp jest wolny, a wejściówki można odbierać w kasie WOK „Hutnik” już od 26 maja.

Sobota 7 czerwca upłynie w Wyszkowie bardzo spokojnie. Przed biblioteką podziwiać będzie można wystawę plenerową zdjęć archiwalnych miasta zatytułowaną „Wyszków w starej fotografii”. Jednak już finał Dni Wyszkowa zaplanowany na niedzielę 8 czerwca zapowiada się bardzo dynamicznie.

Finał w niedzielę

Na początek o godz. 10.00 wystartuje bieg uliczny „Wyszkowska Dycha”. Chętni będą mogli spróbować swoich sił na dwóch dystansach – 5 km i 10 km. Start sprzed fontanny przy ul. Sowińskiego. Rejestracja uczestników na stronie zapisy.ultimasport.pl/84. Wpisowe wynosi 20 zł. A po biegu będzie można posilić się na pikniku kulinarnym „Wyszkowskie smaki”. Impreza odbędzie się po raz pierwszy na placu pomiędzy Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną a Galerią Wyszków. Swoją ofertę zaprezentują na niej wyszkowskie puby, bary, restauracje i kawiarnie, ale także mieszkańcy i inne podmioty zajmujące się gotowaniem i kulinariami. Jeszcze można zgłosić swój udział w pikniku. Wystarczy skontaktować się z wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, pod numerem telefonu 29 743 77 13 lub mailowo Joanna.wawrzenczak@wyszkow.pl.

Na zakończenie Dni Wyszkowa zaplanowano ucztę kulturalną. W Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” z monodramem „Belfer” wystąpi Wojciech Pszoniak. Autorem monodramu jest belgijski dramaturg Jean Pierre-Dopagne. Jest to historia nauczyciela licealnego, który musi zmierzyć się w swojej pracy z tzw. trudną młodzieżą. Wrażliwy i zafascynowany literaturą człowiek staje oko w oko ze współczesną młodzieżą, która ma w pogardzie nie tylko naukę, ale także wszelkie autorytety. Jednak nauczyciel nie poddaje się i w końcu udaje mu się zyskać zaufanie klasy, niestety wtedy dochodzi do katastrofy. Początek monodramu o godz. 18.00. Bilety w cenie 35 zł można nabyć w kasie WOK „Hutnik”.

I jeszcze coś

Ale to nie koniec imprez i atrakcji dla wyszkowian. Swoistym ukoronowaniem całych Dni Wyszkowa będzie zaplanowany na sobotę 20 czerwca koncert rockowa „Palinocka”, na który organizatorzy zapraszają do parku miejskiego im. Karola Ferdynanda Wazy.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 25-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text