Województwo mazowieckie

Dla tych, co nie zdążyli zakończyć inwestycji w ramach PROW
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 12 lipiec-30 wrzesień 2015
ilustracja

Beneficjenci korzystający z pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, mają więcej czasu na zakończenie inwestycji i złożenie wniosków o wypłatę należnej im dotacji.

   W ramach trzech działań: „Modernizacja gospodarstw rolnych", „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej", „Przywracanie potencjału produkcji rolnej, zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych" do 15 lipca 2015 r rolnicy mogą składać aneks o zmianę wcześniej podpisanych umów. Warunkiem skorzystania z tej możliwości jest złożenie wniosku o dokonanie zmiany w umowie, czyli wniosku o aneks. Dotyczy to tych beneficjentów, którzy zawarli z ARiMR umowy o przyznanie pomocy przed 27 czerwca 2015 r. Wniosek o aneks należy złożyć w oddziale regionalnym agencji, w którym była podpisywana umowa.

   Wydłużenie terminu na złożenie wniosków o wypłatę pomocy z działań PROW 2007 – 2013 jest możliwe dzięki nowelizacji rozporządzeń dotyczących warunków przyznawania pomocy w wymienionych wyżej działaniach. Nowelizacja dotyczy rolników, którzy nie zdążyli ukończyć zaplanowanych inwestycji w pierwszym terminie. Dzięki temu inwestorzy mogą wydłużyć termin zakończenia realizacji inwestycji i do dnia 30 września ubiegać się o należne im dofinansowanie.

   Aby poprawnie wypełnić wniosek o płatność, ARiMR zachęca do skorzystania z interaktywnego formularza wniosku o płatność dostępnego na stronie internetowej agencji (www.arimr.gov.pl), który pozwoli na sprawne jego wypełnienie.

Małgorzata Wyczółkowska

m.wyczolkowska@mazowszanie.eu 9-7-2015

Źródło: Informacje ze strony ARiMR

 

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text