Województwo mazowieckie

Dla radości i godnego życia
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 7-30 kwiecień 2015
ilustracja

„Niepełnosprawność + integracja = godnego życia gwarancja” to hasło przewodnie marszu organizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w kontakcie” oraz Stowarzyszenie „Ważna Róża”. Marsz przejdzie ulicami Wyszkowa w środę 8 kwietnia.

Zależy nam, aby osoby z niepełnosprawnością stały się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności. Chcemy sprawić, żeby zostały dostrzeżone w przestrzeni publicznej naszego miasta – mówią organizatorzy marszu. Do udziału w akcji zapraszają delegacje z palcówek oświatowych, dzieci i młodzież z rodzicami lub opiekunami oraz oczywiście osoby niepełnosprawne.

W ostatnich latach o problemach osób niepełnosprawnych jest coraz głośniej, organizowane są różnego typu akcje i eventy mające choć na chwilę skupić naszą uwagę właśnie na nich, pokazać nam, że żyją obok nas, prowadzą codzienne życie i tak jak my chcą uczyć się pracować i uczestniczyć w życiu publicznym.

Wyszkowski marsz będzie nawiązywał do organizowanych w ostatnich dniach akcji na rzecz osób niepełnosprawnych – „Polska na niebiesko” w ramach obchodzonego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz „Dnia Kolorowej Skarpetki” w ramach obchodzonego 21 marca Światowego Dnia Zespołu Downa. Właśnie dlatego organizatorzy marszu proponują jego uczestnikom założenie niebieskich koszulek oraz kolorowych skarpetek. Można zabrać ze sobą także instrumenty muzyczne, gwizdki i grzechotki – marsz ma być bardzo głośny, radosny i zwracać uwagę mieszkańców miasta.

Przemarsz odbędzie się w środę 8 kwietnia. Zbiórka o godz. 11.00 na skwerze przy fontannie przy ul. Sowińskiego. Organizatorzy planują przejście ulicami Sowińskiego, Prostą, I Armii Wojska Polskiego i Strumykową. Zakończenie zaplanowane jest na godz. 12.00 na skarpie przy Kościele św. Idziego.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 3-4-2015

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Urzędu Miasta w Wyszkowie www.wyszkow.pl 

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text