Województwo mazowieckie

Dbasz o bezpieczeństwo pracowników - zgłoś się do konkursu!
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15 czerwiec-31 lipiec 2015
ilustracja

Masz pomysł na poprawę warunków pracy w swojej firmie? A może Twój szef wdrożył rozwiązania, które sprawiły, że czujesz się bezpiecznie w miejscu pracy? Warto się tym pochwalić i wziąć udział w 43. Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Termin nadsyłania zgłoszeń do sekretariatu konkursu prowadzonego przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy upływa 31 lipca br.

Nie od dziś wiadomo, że właściwe warunki pracy przynoszą zyski nie tylko pracodawcom, ale też pracownikom. Im lepsze, tym chętniej osoby zatrudnione wykonują swoje zawodowe obowiązki. I nie chodzi tu tylko o godziwe wynagrodzenie. Ogromne znaczenie ma poczucie bezpieczeństwa. Dlatego pracodawcy coraz chętniej stosują w swoich przedsiębiorstwach nowinki technologiczne (np. maty antyzmęczeniowe, automatyczne systemy ostrzegania czy też monitorowanie pracy kopalni przy użyciu smartfona) oraz organizacyjne. Zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania na rynku jest tak duże, że  pole do popisu mają także naukowcy i studenci. W efekcie powstaje wiele prac naukowych poświęconych bezpieczeństwu i higienie pracy.

Właśnie tego typu rozwiązania mają szansę na wygraną w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Udział w nim to doskonały sposób na promocję innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i ergonomii pracy. Jego celem jest bowiem wyróżnienie takich rozwiązań technicznych, organizacyjnych i opracowań naukowych, które sprawiły, że warunki pracy są znacznie lepsze niż były.

Uczestnikami konkursu mogą być zarówno pracodawcy jak i pracownicy. Ci ostatni mogą zgłaszać się indywidualnie albo w zespołach – projektantów, konstruktorów, mistrzów, technologów, pracowników naukowych czy studentów.

Zmagania podzielono jest na trzy kategorie: A – rozwiązania techniczne i technologiczne, B – prace naukowo-badawcze oraz C – przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne.

Szczegółowe informacje na ten temat,  regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.ciop.pl

Konkurs organizuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wspólnie z: Naczelną Organizacją Techniczną (FSNT-NOT), Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Państwowa Inspekcja Pracy, Urzędem Dozoru Technicznego, Wyższym Urzędem Górniczym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Business Centre Club, Konfederacją Lewiatan, Pracodawcami Rzeczypospolitej Polskiej, Związkiem Rzemiosła Polskiego, Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym „Solidarność”, Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych oraz Forum Związków Zawodowych.
 

Do ubiegłorocznej edycji konkursu zgłoszono 31 prac w kategorii rozwiązania techniczne i technologiczne (zastosowane w praktyce), 11 prac w kategorii prace naukowo-badawcze (które mogą być wykorzystane w praktyce) oraz 35 prac w kategorii przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne (popularyzujące bezpieczeństwo pracy). O tym, jak będzie w tym roku przekonamy się już niedługo.

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 15-6-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text