Województwo mazowieckie

Darmowy seans z Lewiatanem
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20-31 marzec 2015
ilustracja

Już jutro Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na kolejny bezpłatny seans filmowy. W tym tygodniu będzie można zobaczyć nagrodzony Złotym Globem, głośny rosyjski film „Lewiatan” w reżyserii Andrieja Zwiagincewa. Początek pokazu o godz. 17.00.

Bezpłatne pokazy nowych, nieznanych lub dobrych, ale zapomnianych filmów stały się już sochaczewską tradycją. Na seanse od kilku lat zaprasza Sochaczewski Klub Filmowy.

W tym miesiącu można było zobaczyć m.in.: „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego oraz nagrodzony trzema Oscarami w 2014 r., głośny film Steve’a McQueen’a „Zniewolony”.

„Lewiatan” to film piętnujący panujące w rosyjskiej rzeczywistości – kumoterstwo, korupcję oraz religię legitymizującą despotyczne rządy. Jednak tylko takie spojrzenie byłoby wielkim uproszczeniem, ponieważ jest to także przypowieść o cierpieniu i bezradności jednostki z zmaganiach z przestępczym systemem.

Bezpłatne seanse w Sochaczewskim Klubie Filmowym odbywają się w każdą sobotę o godz. 17.00, w sali na tyłach kościoła św. Wawrzyńca (wejście od rzeki Bzury).

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 20-3-2015

Więcej na www.skf.e-sochaczew.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text