Województwo mazowieckie

Czy Warszawa będzie w grze?
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 18 luty-31 marzec 2015
ilustracja

Internauto! Jeżeli chcesz, aby Warszawa znalazła się w jubileuszowej edycji Monopoly, głosuj już teraz! Właśnie z okazji 80-lecia tej niezwykle popularnej gry w 2015 roku zostanie wydana jej specjalna wersja. Warszawa jest jednym z 22 miast z różnych stron świata, które za sprawą głosów oddanych przez internautów mogą zostać przedstawione na planszy tej niezwykle popularnej gry. Głosowanie trwa do 26 lutego.

TU I TERAZ

Jubileuszowa edycja gry MONOPOLY TU I TERAZ powstaje z nie byle powodu.  Mija bowiem dokładnie 80 lat od jej pojawienia się na rynku. Nie każdy wie, że gra powstała w czasach głębokiego kryzysu ekonomicznego w Stanach Zjednoczonych – w 1935 roku. Od tego czasu gra zyskała szerokie grono fanów, a o jej popularności świadczyć może duża liczba sprzedanych egzemplarzy (ponad 200 mln na całym świecie).
 

BYĆ KREZUSEM  

Niezwykła popularność tej sędziwej już gry wynika z pewnością z tego, że w swoisty sposób zaspokaja ona dążenie każdego z nas do bycia krezusem. Choć przez chwilę możemy poczuć, jak to jest posiadać duży majątek i realizować intratne inwestycje. Co więcej, uczymy się właściwego dysponowania pieniędzmi oraz podejmowania trafnych decyzji. Może być to niezwykle pomocne podczas edukacji ekonomicznej. Dzięki grze można w przystępnej formie, najlepiej poprzez zabawę, uczyć dzieci oraz młodzieży podstaw współczesnego rynku oraz zarządzania finansami.

TERAZ WARSZAWA

Warszawa znalazła się w grupie 80 miast z całego świata zgłoszonych do internetowej rywalizacji. Każdy użytkownik sieci może oddać swój głos do 26 lutego 2015 roku. Kibicujący stolicy Polacy mogą głosować za pomocą strony www.monopoly.pl. Warto to zrobić, gdyż miasto jest w ścisłej czołówce rankingowej. Wyprzedza takie aglomeracje jak Tokio, Hong Kong, Paryż czy Londyn.

W rzeczywistym świecie Warszawa plasuje się równie wysoko wśród najchętniej odwiedzanych miast świata. Z danych międzynarodowej firmy badawczej Euromonitor International wynika, iż w roku 2013 stolicę Polski odwiedziło około 4 mln turystów. W porównaniu z danymi z roku 2012 Warszawa odnotowała prawie 9-cio procentowy wzrost turystycznego zainteresowania. Drugim po Warszawie najchętniej odwiedzanym polskim miastem jest Kraków. 

Bardzo cieszy nas ten wynik. To nie tylko efekt międzynarodowych wydarzeń, jak np. turniej piłki nożnej UEFA EURO 2012, ale przede wszystkim naszej wspólnej pracy – mieszkańców i samorządu warszawskiego" – podkreśla prezydent m. st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

NA DZIKO

W głosowaniu internautów przewidywana jest także dogrywka o tzw. dziką kartę – w terminie od 27 lutego do 13 marca br. Wówczas miasto, które nie weszło w poprzedniej turze do gry, może ubiegać się o głosy internautów i dołączyć do czołówki Monopoly. 

Monika Cąpała-Sładek

Monika Cąpała - Sładek 17-2-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text