Województwo mazowieckie

Czerwiec miesiącem innowacji
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15-28 czerwiec 2015
ilustracja

W Warszawie rozpoczęły się już spotkania poświęcone innowacjom – imprezy, szkolenia i konferencje. Tylko w czerwcu przedstawiciele urzędów czy organizacji międzynarodowych, a także przedsiębiorcy spotkają się z młodymi innowatorami.

Do 21 czerwca na Politechnice Warszawskiej będzie dostępna tzw. Strefa Innowacji, w której odbędą się spotkania networkingowe i warsztaty. Kolejnym punktem jest Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Tam zorganizowane zostanie pierwsze spotkanie Akademii Komercjalizacji, która potrwa do 6 lipca. Z kolei w połowie czerwca Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych zaprasza na dwa wydarzenia – „Rola Designu w innowacyjnej gospodarce” (16 – 17 czerwca) oraz CreativeMikser#11 (17 czerwca). Jedną z najważniejszych imprez jest Startup Revolution Days – Warsaw – Berlin – Tel Aviv. Odbędzie się ona 18 czerwca w Centrum Nowoczesnych Technologii. W tym samym czasie w Reducie Banku Polskiego rozpocznie się Boost Yout Business – Moc innowacyjności i Internetu dla polskich małych i średnich przedsiębiorstw. Będzie przede wszystkim o tym, jak technologie cyfrowe mogą wpłynąć na konkurencyjność polskich firm.

Dla przedsiębiorców, którzy chcieliby wymienić się doświadczeniami z inwestorami i doświadczonymi twórcami startupów jest OpenReaktor#36 – 21 czerwca w siedzibie centrum coworkingowego dla startupów Reaktor.net. 23 czerwca w Zebra Tower – bezpłatna konferencja „Jak przyciągnąć na event prawdziwe tłumy?”, a w Klubie Bankowca odbędzie się spotkanie informacyjne „INFODAY. Jakie finansowanie dla proinnowacyjnego przedsiębiorcy?” Dwudniowa konferencja szykuje się w Centrum Nauki Kopernik. To XX Ogólnopolska Konferencja „Informacja patentowa dla nauki przemysłu: Narzędzia i strategie zarządzania innowacją” (23 – 24 czerwca). 24 czerwca – Startup Grind Warsaw #10 – Przemysł kosmiczny & Digital Signage, a 25 czerwca – Res Publica Festival z udziałem 100 innowatorów. „Dane po warszawsku” – konkurs na najlepsze aplikacje wykorzystujące warszawskie dane publiczne zostanie rozstrzygnięty 26 czerwca podczas gali w Pałacu Kultury i Nauki.  Zakończenie innowacyjnego festiwalu 28 czerwca. Wtedy rozegrana zostanie gra miejska, w której uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. o tym, jak w polskim systemie gospodarczym funkcjonują przedsiębiorstwa. Zainteresowanych udziałem w grze organizatorzy zapraszają na Stadion Narodowy.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 14-6-2015
ikonka jak dojechać

Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, warsawinnovationdays.com

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text