Województwo mazowieckie

Czas na pociąg
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 8 marzec-30 czerwiec 2015
ilustracja

Zdążyć chce każdy – rano do pracy albo szkoły, a popołudniu – do domu. Jeśli dojeżdża się koleją, trzeba liczyć się z tym, że czasem, mimo naszej wrodzonej punktualności coś może pójść nie tak. Awaria, opóźnienie innego pociągu, złe warunki pogodowe i spóźnienie murowane. Internet podpowiada, jak dotrzeć na czas.

Trochę statystyki

Mazowieccy przewoźnicy wypadają dobrze, jeśli chodzi o punktualność. W czwartym kwartale 2014 r. Koleje Mazowieckie mają 86-procentową punktualność, wynik stołecznej SKM to 88.5 proc., a WKD – aż 97,5 proc. Nie jest źle, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę częste modernizacje, które mają na celu polepszenie sytuacji na polskich torach oraz fakt, że to Polska z Mazowszem znajduje się w samym centrum, przez które codziennie przejeżdżają pociągi i to nie tylko pasażerskie, ale i towarowe, nie tylko polskich linii, ale i tych z zagranicy.

A jeśli się spóźnia?

Warto poinformować o tym innych i poszukać alternatywy. Przykładem jest facebookowa grupa: Łódź-Warszawa ciężka przeprawa. Jej członkowie dojeżdżający codziennie z Łodzi do Warszawy informują innych na bieżąco np. w jaki pociąg wsiąść, żeby dotrzeć do pracy na czas, ile wynosi spóźnienie pociągu czy nawet, w którym wagonie za lokomotywą znajduje się wagon bez przedziałów z dostępem do Wi-Fi. 

gama 

m.gadecka@mazowszanie.eu 8-3-2015

Zdjęcie: gama

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text