Województwo mazowieckie

Czas na korty
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 1-15 kwiecień 2015
ilustracja

Są pieniądze na korty tenisowe. W ramach zatwierdzonego przez ministra sportu Programu budowy hal tenisowych na 2015 r., gminy będą mogły otrzymać na taki cel nawet 2 mln zł. Wnioski można składać do 15 kwietnia.

O dofinansowanie inwestycji w ramach programu mogą się ubiegać m.in. jednostki samorządu terytorialnego, publiczne szkoły wyższe, stowarzyszenia i fundacje oraz podmioty prowadzące działalność w zakresie kultury fizycznej.

Rządowe wsparcie będzie mogło wynieść do 50 proc. wydatków kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 2 mln zł – w przypadku budowy i nie więcej niż 1 mln zł – w przypadku przebudowy lub remontu. Warunkiem uzyskania dofinansowania w ramach programu jest rekomendacja PZT i akceptacja przez ministra złożonego wniosku inwestycyjnego.

Dofinansowaniem w ramach Programu objęte mogą być zadania inwestycyjne polegające na budowie hal tenisowych lub przebudowie/remoncie istniejących hal, pod kątem dostosowania ich do uprawiania tenisa.


A zatem na wsparcie mogą liczyć inwestycje, które przewidują:
– trzy lub cztery korty o nawierzchni syntetycznej:
a. spełniającej normy europejskie w zakresie bezpieczeństwa i wytrzymałości dla rozgrywek międzynarodowych (EN14904);
b. na której rozgrywane są turnieje Federacji ITF, ATP (Association of Tennis Professionals – Związek Zawodowy Tenisistów) i WTA (Women's Tennis Association – Związek Zawodowy Tenisistek);
c. posiadającej certyfikat ITF w kategorii ITF 3 lub ITF 4 dla szybkości odbicia piłki;
– zadaszenie kortów na bazie konstrukcji stałej;
– zaplecze z częścią sanitarno-szatniową, magazyn, trybuny stałe lub wysuwane/przenośne (opcjonalnie).

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 1-4-2015

www.msit.gov.pl
 

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text