Województwo mazowieckie

Cyfrowa Rewia, czyli nowa premiera Sylaby
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5 marzec-31 sierpień 2015
ilustracja

Już 7 marca w Wyszkowie będzie można zobaczyć nowe show w wykonaniu wyszkowskiej Dziecięcej Rewii „Sylaba”. Premiera najnowszego spektaklu – „Cyfrowa Rewia” tradycyjnie na deskach Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.

Świętująca w ubiegłym roku jubileusz 30-lecia Dziecięca Rewia „Sylaba” to znany i utytułowany dziecięcy zespół wokalno-taneczny. Co roku prezentuje nowy program artystyczny. Już w najbliższą sobotę, 7 marca będzie można zobaczyć najnowszy show w wykonaniu sylabianek. Tegorocznym motywem przewodnim będą cyfry.

Założona w 1984 r. przez Irenę i Zbigniewa Zdunków Dziecięca Rewia „Sylaba” wychowała setki młodych wyszkowianek. Kolorowe stroje, dynamiczne układy taneczne i świetnie wykonane piosenki – to znaki rozpoznawcze wyszkowskiego zespołu.

Sylaba zagrała do tej pory ok. 3 tys. koncertów w Polsce i za granicą. Zespół występował m.in. we Włoszech, Czechach, Niemczech, Rosji, Łotwie, Ukrainie i Białorusi, przywożąc z licznych konkursów i festiwali wiele nagród i wyróżnień. Sylaba jest m.in. pięciokrotnym laureatem Festiwalu Tańca i Piosenki w Koninie, dziesięciokrotnym laureatem Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, zdobywcą Nagrody Głównej i tytułu Odkrycie Festiwalu na VIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuk „Słowiański Bazar” w Odessie, zdobywcą I miejsca w kategorii taniec estradowy-show na VI Międzynarodowym Festiwalu „Veszpremskie Igrzyska” w Veszprem na Węgrzech i wielu, wielu innych. „Sylabianki” spotkały się z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na prywatnej audiencji w Watykanie, wystąpiły dla prezydenta Bronisława Komorowskiego, nagrały płytę z Michałem Bajorem, gościły na antenie Polskiego Radia i telewizji, nagrały ok. 500 utworów i kilkanaście płyt z piosenkami pochodzącymi z kolejnych widowisk.

Przez 31 lat istnienia zespołu występowało w nim w sumie 3,5 tys. dziewcząt. Obecnie w Sylabie tańczy ok. 200 dziewcząt w wieku od 3 do 18 lat.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 5-3-2015

Więcej na www.wok-hutnik.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text