Województwo mazowieckie

Co zobaczymy w kinie pod chmurką?
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5 czerwiec-31 sierpień 2015
ilustracja

Do 14 czerwca sochaczewianie mogą wybierać filmy, które obejrzą w Letnim Kinie w muszli koncertowej na podzamczu. Z 21 propozycji filmowych można wskazać cztery najciekawsze. Te, które zdobędą najwięcej głosów będzie można zobaczyć podczas specjalnych, otwartych seansów 9 i 23 lipca oraz 6 i 20 sierpnia.

To kolejna już edycja cieszącego się dużą popularnością Letniego Kina. Pierwsza edycja, która odbyła się w ubiegłym roku, zorganizowana została jako jeden z trzech zwycięskich projektów w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej pomysłodawcą było Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Miasta Sochaczew. W ubiegłym roku sochaczewianie postawili w większości na polskie filmy i obejrzeli „Kilera”, Chłopaki nie płaczą”, „Dzień Świra” oraz „Nietykalnych”. Dodatkowo ratusz zorganizował piąty seans, w ostatni weekend sierpnia podczas którego można było zobaczyć „Boisko bezdomnych”.

W tym roku sochaczewianie mogą wybierać z 21 pozycji, wśród których znalazły się: „Pod mocnym Aniołem”, „Bilet na księżyc”, „Jesteś Bogiem”, „Układ zamknięty”, „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Drużyna”, „Testosteron”, „Edi”, „Kilerów 2-óch”, „Wyjazd integracyjny”, „Tajemnica Filomeny”, „Obietnica”, „Imigrantka”, „Last minute”, „Wciąż ją kocham”, „Niczego nie żałuję”, „Blue Jasmine”, „Pokaż kotku, co masz w środku”, „Wenecja”, „U Pana Boga w ogródku” oraz „Miś”.

Głosować można na maksymalnie cztery wybrane filmy na specjalnej stronie internetowej kino.sochaczew.pl. Głosowanie trwa do 14 czerwca br., a lista zwycięskich filmów ogłoszona zostanie 17 czerwca.

W ramach Letniego Kina zaplanowano cztery pokazy, po dwa w lipcu i sierpniu. Tradycyjnie będą się one odbywać pod gołym niebem w muszli koncertowej na podzamczu. Pierwszy z nich już 9 lipca o godz. 21.30, kolejne 23 lipca (godz. 21.30), 6 sierpnia (godz. 21.00) oraz 20 sierpnia (godz. 21.00).

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 3-6-2015

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie Urzędu Miasta w Sochaczewie www.sochaczew.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text