Województwo mazowieckie

Ciechanów: LED-y na ulicy
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 14 lipiec-28 sierpień 2015
ilustracja

Koniec z dantejskimi ciemnościami na miejskich ulicach. Ciechanowscy urzędnicy znaleźli sposób na oświetlenie tych miejsc w mieście, w których nie ma możliwości podłączenia do sieci oświetleniowej. Rozwiązaniem okazało się zastosowanie solarów i technologii LED.

Do tej pory mieszkańcy ulicy Nizinnej w Ciechanowie mieli powody do narzekań. Budowa zwykłej latarni oświetlającej drogę była technicznie niemożliwa. Sposobem okazało się zainstalowanie w tym miejscu dwóch nowoczesnych lamp solarnych, których akumulatory zasilane są bateriami słonecznymi.

Zastosowanie tego typu latarni niesie ze sobą wiele korzyści. Oprócz wzrostu poczucia bezpieczeństwa u mieszkańców, nieocenione są także korzyści ekologiczne i ekonomiczne. Wiąże się to nie tylko z faktem zamontowania na słupach energooszczędnych żarówek LED. Plusem są również zegary, które regulują czas świecenia w zależności od pory roku. Poza tym takie oświetlenie nie wymaga stałego podłączenia do prądu. Dzięki temu może być przenoszone i montowane w różnych miejscach.

Jak zapowiadają władze Ciechanowa, podobne latarnie mogą pojawić się już niedługo na przystanku przy ul. Leśnej.

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 14-7-2015

Źródło: www.umciechanow.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text