Województwo mazowieckie

Chrząszcz brzmi w trzcinie w Tarczynie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 12-31 marzec 2015
ilustracja

 

Gżegżółka, chrząszcz, żółć, zasuwka, rzeżucha… Przykłady trudnych słów w języku polskim można mnożyć, a nie jednemu ortografia spędza sen z powiek. Już wkrótce mieszkańcy Tarczyna będą  mieli okazję sprawdzić  swoją wiedzę ortograficzną. Okazją do tego będzie dyktando, na które 21 marca zaprasza tarczyńska biblioteka.

 

Wielbiciele języka polskiego z Tarczyna z ortografią zmierzą się już po raz drugi.  Udział w dyktandzie mogą wziąć mieszkańcy gminy. Wszyscy z wyjątkiem studentów i  absolwentów filologii polskiej, a także ci, którzy z językiem polskim mają do czynienia na co dzień. Dyktando zostanie przeprowadzone w trzech kategoriach:  dzieci ze szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów i liceów oraz dorośli. W pierwszej edycji dyktanda udział wzięło, tylko z tarczyńskich szkół – ok. 500 uczestników.


Dyktando dla dwóch pierwszych kategorii składa się z dwóch etapów. Pierwszy eliminacyjny  etap odbędzie się w szkołach. Najlepsi wyłonieni w szkolnych zmaganiach spotkają się w finale – 21 marca 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarczynie.

Dorośli zmierzą się tylko raz. Dyktando napiszą również 21 marca. Chętni dorośli mogą zgłaszać się do 14 marca w siedzibie gminnej biblioteki.

Na uczestników czekają oczywiście  atrakcyjne nagrody.

Regulamin dyktanda i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie: www.biblioteka-tarczyn.pl.

 JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 12-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text