Województwo mazowieckie

Chipowanie w Brwinowie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 11 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

W tym roku właściciele psów z gminy Brwinów mogą spać spokojnie. Warunek jest jeden – czworonożnego przyjaciela trzeba zachipować. Okazja ku temu będzie przez cały rok, dzięki prowadzonemu przez gminę Brwinów programowi zapobiegania bezdomności. Psy będzie można chipować za darmo.

Gmina Brwinów we współpracy z weterynarzami i Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt również w tym roku będzie prowadzić akcję wszczepiania chipów psom mieszkającym na terenie gminy.

Chip to maleńki nadajnik, który wszczepiany jest psu przy pomocy zwykłego zastrzyku. Zabieg jest prawie bezbolesny. Dzięki mikrochipowi, posiadająca czytniki chipów straż miejska, czy gabinety weterynaryjne, będą mogły zidentyfikować psa i odnaleźć jego właściciela. Chipując naszego pupila zwiększamy zatem jego szanse na powrót do domu. Dodatkowa korzyść dla właścicieli psów, którzy zdecydują sie na chipy jest taka, że płacą o połowę mniejszą opłatę od posiadanego psa niż pozostali.

Jedynym warunkiem wprowadzenie chipa jest aktualna książeczka zdrowia psa lub kalendarz szczepień zwierzęcia.

Chip można wszczepić w Brwinowie w trzech miejscach: w gabinecie „Weta”, ul. Rynek 13, gabinecie weterynaryjnym przy ul. Okopowej 10 i w Lecznicy Vet Med na ul. Grodziskiej 46. Mieszkańcy Zółwina ze swoimi pupilami mogą się udać do gabinetu „Pod Skowronkiem” przy ul. Świerkowej 16, a pruszkowianie mogą psa zachipować w przychodni weterynaryjnej na ul. Gordziałkowskiego 5.

JaN

 

 

j.nalewajk@mazowszanie.eu 11-3-2015

Źródło: www.brwinow.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text