Województwo mazowieckie

Centrum zaprasza do odpoczynku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 3 kwiecień 2015-31 styczeń 2018
ilustracja

Dużo zieleni, drzewa, krzewy, trawa, chodniki, ławeczki i nawierzchnia z kostki brukowej – tak teraz wygląda odnowiony rynek w centrum Popowa Kościelnego. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miejscowości, ale także licznych turystów i letników, spędzających w tej malowniczo położonej wiosce wakacje.

Z popowskiego rynku rozciąga się widok na zabytkowy kościół oraz dolinę rzeki Bug. Do tej pory to miejsce było praktycznie niewykorzystane pod względem turystycznym. Piasek i niewielki skrawek zieleni nie zachęcały do zatrzymania się w tym miejscu i odpoczynku. Dzięki realizacji inwestycji to może się zmienić. Zachowano historyczny kształt i układ zabudowy rynku, położono wysokiej jakości kostkę brukową odporną na ścieranie i zabrudzenia. Zadbano także o zieleń na rynku – posadzono 53 sztuki drzew i krzewów liściastych, postawiono ławeczki parkowe, ustawiono kosze na śmieci, a cały teren obsiano trawą. Rynek położony jest przy drodze powiatowej 527, dlatego zadbano także o bezpieczeństwo pieszych i wybudowano chodniki. Nowe centrum Popowa Kościelnego po prostu zaprasza do odpoczynku.

Realizacja inwestycji trwała 4 miesiące i kosztowała ponad 377 tys. zł. Gmina Somianka na jej realizację pozyskała dofinansowanie w wysokości blisko 181 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 3-4-2015

Więcej informacji na www.somianka.pl

Foto Urząd Gminy Somianka.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text