Województwo mazowieckie

Bohaterzy literaccy w wersji eko
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 11 marzec-25 kwiecień 2015
ilustracja

Uczniowie szkół podstawowych z Zielonki mają okazję wykazać się pomysłowością. Czeka na nich konkurs na stworzenie ulubionego bohatera literackiego z wykorzystaniem surowców wtórnych. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.

Biblioteka Publiczna i Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 w Zielonce zorganizowały konkurs, który nie tylko promuje czytanie książek, ale też uczy dzieci kreatywnego wykorzystania tego, co często nazywamy śmieciami. 

Chodzi o stworzenie pracy plastycznej w formacie A3 lub A4, której tematem jest ulubiony bohater literacki. Choć technika wykonania prac jest dowolna, to ważnym jej elementem ma być wykorzystanie surowców wtórnych do przedstawienia postaci. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Zielonki. 

Prace należy dostarczać osobiście do 10 kwietnia 2015 r. do jednej z zielonkowskich bibliotek (Biblioteki Miejskiej przy Długiej 18, którejś z trzech jej filii lub do biblioteki w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Wilsona 36). Będą one oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza to kl. 0 – III, druga to kl. IV – VI szkoły podstawowej.

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 kwietnia 2015 r.

Szczegółowe warunki konkursu opisane są w regulaminie dostępnym na stronie biblioteki gminnej.

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 12-3-2015
ikonka jak dojechać

Na podstawie: http://biblioteka.zielonka.pl/

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text