Województwo mazowieckie

Bodzanów kolejny raz gospodarzem Jarmarku Norbertańskiego
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 26 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

Tradycyjnie Jarmark Norbertański rozpoczął się od mszy odprawionej w kościele parafialnym w Bodzanowie. Po nabożeństwie na ustawionej nieopodal scenie nastąpiło oficjalne otwarcie tegorocznego jarmarku - symbolicznie przekazano klucze do gminy Bodzanowi, znanemu z legend przedstawicielowi pierwszych osiedlonych w gminie. Zgodnie z tradycją wójt gminy oficjalnie otworzył imprezę wystrzałem z piszczeli.

Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież mieszkająca na terenie gminy. Publiczność mogła oglądać występ uczniów z Publicznego Gimnazjum w Nowym Miszewie, Zespołu Placówek w Nowym Miszewie, Szkoły Podstawowej w Cieślach, Zespołu Placówek Oświatowych w Bodzanowie, Samorządowego Przedszkola w Bodzanowie oraz Publicznego Gimnazjum w Bodzanowie. Ponadto na scenie wystąpili podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Goślicach, Nowym Miszewie i Brwilnie oraz dzieci z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Zaprezentowały się także Płockie Bractwo Kurkowe, Płocka Drużyna Kusznicza oraz Płocka Kapela Podwórkowa.

Jarmark Norbertański kojarzy się przede wszystkim z licznymi kramami rozstawionymi w obrębie rynku Bodzanowa. Tym razem było tak samo. Stoiska suto zastawione potrawami regionalnymi, liczne rękodzieła - to tylko część produktów, jakie można było napotkać i oczywiście kupić. Duże zainteresowanie wzbudziły dzieła wykonane przez podopiecznych z Domów Pomocy Społecznej i Koła Gospodyń z gminy Radzanowo.

Podczas jarmarku rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „Moja Rodzina”.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Na specjalnie przygotowanym stoisku dzieci mogły wykonywać kolorowanki, ozdobić swoje buzie malowidłami oraz zrobić sobie zdjęcie z misiem.

Tegoroczny jarmark był wyjątkowy, ponieważ odbył się w 600 rocznicę nadania przywileju organizowania jarmarków w Bodzanowie na Zielone Świątki.

Organizatorem Jarmarku Norbertańskiego był Urząd Gminy w Bodzanowie.

Joanna Gruchała - Kominek 26-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text