Województwo mazowieckie

Biegiem po pasie startowym
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16 kwiecień-31 maj 2015
ilustracja

To nie żart! Bieg na dystansie 5 km, wieczorem,  na oświetlonym pasie startowym w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku, w jednym z najpilniej strzeżonych obiektów wojskowych w Polsce, wystartuje 13 czerwca ok. godz. 22. Od wczorajszego południa trwają zapisy dla biegaczy.

Dystans biegu to 5 km (limit czasu na przebiegnięcie to 50 min.). Start planowany jest godz. 22.00. Ale już od godz. 17.00 czynne będzie biuro zawodów na terenie lotniska w Janowie. To właśnie tu trzeba będzie się „odprawić” przed biegiem. Podstawą weryfikacji uczestników biegu już w Mińsku będzie dokument tożsamości. Do dyspozycji zawodników będzie parking na terenie 23. bazy. Aby dostać się na jej teren każdy, czy to uczestnik biegu, czy osoba towarzysząca, będzie musiał posiadać specjalną kartę wjazdową. Karta zostanie wygenerowana dla każdego opłaconego uczestnika i wysłana do niego na adres mailowy podany podczas rejestracji. Karty zostaną rozesłane po zakończeniu zapisów i po dokonaniu weryfikacji osób opłaconych. Osoby towarzyszące będą mogły przebywać tylko w wyznaczonej strefie kibica.

Publiczność i zawodnicy będą mogli obejrzeć też przygotowaną przez pracowników bazy wystawę prezentującą samoloty i sprzęt zabezpieczający proces szkolenia lotniczego, czyli wszystko to, co jeździ na kółkach wokół bojowego odrzutowca.

Głównymi celami SKYWAYRUN w Mińsku Mazowieckim jest upowszechnienie biegania jako sposobu na aktywny wypoczynek, integracja środowiska biegaczy w strukturach cywilnych i wojskowych, promocja 23 Bazy Wojskowej Lotnictwa Taktycznego oaz miasta Mińsk Mazowiecki.

Warunki uczestnictwa w biegu:

-wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie internetowej Organizatora www.skywayrun.pl,

- wyrażenie zgody na przestrzeganie regulaminu,

- deklaracja udziału w biegu na własną odpowiedzialność,

- wniesienie opłaty startowej,

- W biegu mogą wziąć udział jedynie osoby urodzone na terenie Polski, posiadające polskie obywatelstwo i numer PESEL.

W biegu planowany jest udział ok. 500 osób.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 16-4-2015

www.minskmaz.com

www.skywayrun.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text