Województwo mazowieckie

Biegaj i spaceruj dla płockich „Amazonek”
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 23 kwiecień-31 lipiec 2015
ilustracja

Im bardziej aktywni będą płocczanie na wiosnę, tym więcej dotacji dostanie Płockie Stowarzyszenie „Amazonki”. Wszystko to za sprawą akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Inicjatywa ta polega na jednoczesnej rywalizacji pięciu miast. Start wyznaczony został na 25 kwietnia 2015 roku. Nie przegap. Przyłącz się. Bądź aktywny i pomagaj!

To już druga edycja tej akcji realizowana w Płocku. Każdy mieszkaniec może przyłączyć się do wspólnej rywalizacji miast. Wygrane miasto uzyska dla 30 tysięcy złotych dla wybranej organizacji harytatywnej. Nagrody za kolejne miejsca to: 20 tysięcy, 15 tysięcy, 10 tysięcy i 5 tysięcy złotych.

Jak się przyłączyć do akcji? Należy pobrać na swój smartfon specjalną darmową aplikację (dostępna w App Store, Play Market i Windows Store), wybrać miasto i rodzaj sportu (bieganie, nordic walking lub jazdę na rowerze). Następnie zarejestrować się za pośrednictwem Facebooka lub adresu e-mail. Podczas aktywności sportowej aplikacja HDEF sumuje kilometry, które następnie przelicza na energię. Ta jest sumowana dla wszystkich osób z danego miasta. Im więcej zebranej energii, tym więcej miasto otrzyma wsparcia na cel charytatywny.

W poprzedniej edycji Płock zajął czwarte miejsce, jednakże trzeba pamiętać, że wówczas dopiero przecierał szlaki. Płocczanie pokonali ponad 37 tysięcy kilometrów, dzięki czemu uzyskali 15 000 zł dotacji. Została ona przekazana na Portal FM Pomagamy dzieciom. W tym roku do rywalizacji stanęło - podobnie jak w roku poprzednim -  5 miast: Bytom, Częstochowa, Płock, Wrocław i Zabrze.

Płockie Stowarzyszenie „Amazonki” zaznacza, że uzyskane pieniądze przeznaczy na spotkania informacyjne dla mieszkanek miasta na temat konieczności profilaktyki raka piersi oraz na zakup nowego fantomu do nauki badania piersi.

Akcja potrwa od 25 kwietnia do 30 września 2015 roku.

Joanna Gruchała - Kominek 23-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text