Województwo mazowieckie

Bezpieczna polska szkoła
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 3 lipiec-31 grudzień 2015
ilustracja

W czerwcu rada ministrów podjęła uchwałę w sprawie programu Bezpieczna+. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole. Program będzie realizowany w latach 2015-2018, a rząd przeznaczy na niego 35 mln zł.

Bezpieczne korzystanie z internetu, poprawa bezpieczeństwa w szkole i budowanie jej pozytywnego klimatu to najważniejsze wyzwania Bezpiecznej+. Dzieci w ramach programu będą m.in. uczestniczyć w zajęciach praktycznych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego prowadzonych przez powiatowe i miejskie jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Do udziału w programie zaproszeni zostaną również rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkół. Zostaną przeszkoleni w zakresie reagowania na zagrożenia, które mogą wystąpić w szkole i poza nią.

Co więcej, odbędzie się przegląd stanu bezpieczeństwa szkół i w razie nieprawidłowości przygotowane zostaną indywidualne rozwiązania. Wszystkie działania prowadzone w szkołach będą prowadzone we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami z zakresu bezpieczeństwa.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 29-6-2015

Źródło: MEN

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text