Województwo mazowieckie

Bezpieczna Mama = bezpieczne dziecko
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16 kwiecień-10 maj 2015
ilustracja

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci? Chciałabyś nauczyć się samoobrony, podstaw pierwszej pomocy oraz dowiedzieć się jak sobie radzić w trudnych wychowawczych sytuacjach? Jeśli tak, to zajęcia przygotowywane w ramach piaseczyńskiej Wszechnicy Rodzica to coś w sam raz dla ciebie.

Z myślą o bezpieczeństwie mam i zapewnieniu ochrony dzieciom Centrum Kultury w Piasecznie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie zaprasza mamy na trzy spotkania z cyklu „Bezpieczna Mama”.

W trakcie pierwszego spotkania (21 kwietnia br.) uczestniczki poznają zasady bezpiecznego podróżowania i przemieszczania się z dzieckiem (będzie mowa zarówno o właściwym oznaczaniu np. dziecięcego wózka elementami odblaskowymi, jak i o najbezpieczniejszych fotelikach samochodowych). Te zajęcia poprowadzi st. asp. Maciej Blachliński.

Ratownik medyczny z HFR-M-u nauczy mamy podstaw ratownictwa przedmedycznego, a także pokaże, jak nie bać się pomagać oraz jak pomagać skutecznie.

Na kolejnym spotkaniu z tego cyklu (28 kwietnia br.) kobiety przejdą trening samoobrony oraz nauczą się, jak reagować w przypadku dostrzeżenia niebezpieczeństwa. Instruktor pokaże sposoby właściwego poruszania się, a także nauczy takich chwytów i uderzeń, które pozwolą się samej oswobodzić w sytuacji ataku.

Trzeci blok (5 maja br.) będzie poświęcony agresji u dzieci. Prowadzące zajęcia – Ewa Lubianiec i Aldona Gąsienica-Szostak podpowiedzą mamom jak radzić sobie z agresywnym dzieckiem oraz w sytuacji kiedy nasze dziecko doświadcza agresji ze strony rówieśników.

Spotkania będą odbywać się w godz. 17.00-19.00 w Przystanku Kultura w Piasecznie. Wstęp wolny. Warto zgłosić się już dziś, bo liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu: 22 716-79-62.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 16-4-2015

Źródło: www.piaseczno.eu

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text