Województwo mazowieckie

Bezpłatny Internet dla gminy
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 4 maj 2015-31 styczeń 2016
ilustracja

80 gospodarstw domowych oraz 52 gminne instytucje kulturalne i oświatowe w gminie Brok zostaną wyposażone w zestawy komputerowe oraz bezpłatny dostęp do Internetu. Władze gminy podpisały już umowę z wykonawcą wartego ponad 2,3 mln zł projektu. Jego realizacja powinna zakończyć się pod koniec tego roku.

W XXI wieku dostęp do komputera, Internetu oraz wysokich technologii jest niezwykle ważny. Niedostateczna znajomość posługiwania się Internetem, słaba jakość połączenia z siecią czy brak dostępu do technologii informacyjnych są przyczyną zjawiska zwanego wykluczeniem cyfrowym. Szczególnie zagrożone nim są osoby mieszkające w małych miasteczkach i na wsiach, gdzie brakuje dobrze rozwiniętej sieci szerokopasmowego Internetu. Aby przeciwdziałać temu zjawisku na terenie całego kraju i Mazowsza realizowanych jest szereg inwestycji, które mają poprawić dostęp do Internetu.

Dzięki wsparciu unijnemu, jedną z takich inwestycji realizuje także gmina Brok. Projekt „Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Brok” zakłada zaprojektowanie i wykonanie sieci szerokopasmowego Internetu na terenie gminy oraz wyposażenie 80 gospodarstw domowych oraz 52 instytucji kulturalnych i oświatowych z terenu gminy w zestawy komputerowe. Dostęp do Internetu ma być bezpłatny.

Władze gminy podpisały właśnie umowę z wykonawcą pierwszej części projektu. Jego realizacja ma się zakończyć pod koniec tego roku.

Na realizację tej inwestycji gmina Brok pozyskała 100 proc. dofinansowanie unijne w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z programu Innowacyjna Gospodarka.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 4-5-2015

Źródło: www.brok.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text