Województwo mazowieckie

Autyzm to nie koniec życia
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 21 luty 2015-20 luty 2016
ilustracja

Radomski Klub Rodziców Autyzm HELP działający przy Fundacji Jaś i Małgosia oferuje szerokie wsparcie matkom i ojcom dzieci z autyzmem.

Klub Rodziców Autyzm HELP JiM to pierwsze tego typu miejsce w Radomiu. Podobne kluby działają również z innych miastach w Polsce, m.in. Łodzi, Lublinie, Gdańsku czy Warszawie. Zrzeszają blisko 2 tysiące rodziców dzieci z autyzmem i neurotrudnościami. To niezwykłe miejsca. Rodzice mogą dzielić się w nich swoimi doświadczeniami, wzajemnie sobie pomagać  i uczyć  się życia z chorobą swoich najbliższych.            

Radomski klub JiM powstał z inicjatywy Anety Stańczyk, matki dwóch chłopców chorujących na autyzm – Oliwiera i Igora. Na otwarcie klubu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Struga zostali zaproszeni koordynatorzy klubów z innych miast, przedstawiciele organizacji współdziałających z Fundacją „Jaś i Małgosia” oraz rodzice dzieci z autyzmem.

Sylwia Mądra, ogólnopolska koordynatorka klubów JiM z całej Polski, na początku spotkania przybliżyła wszystkim dokonania fundacji i wspomniała o sukcesach klubów, które działają coraz prężniej. Przekonywała, że autyzm nie jest końcem świata, ale żeby dojść do takiego przekonania, potrzeba czasu, pracy i wsparcia innych, którzy dłużej borykają się z tą chorobą. Autyzm jest chorobą, która dotyka całe rodziny. Dlatego fundacja opiekuje się zarówno chorymi, jak i ich najbliższymi.

Fundacja JiM prowadzi także centrum terapii, przedszkole oraz szkoły. Zajmuje się również przygotowywaniem chorych na autyzm do pracy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.jim.org/KlubRodzicow.

Autor: Kamil Sznyrowski

Anna Kapuścińska 4-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text