Województwo mazowieckie

Autobusem po gminie Siedlce
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 6 lipiec 2015-30 wrzesień 2016
ilustracja

Kilkadziesiąt godzin niepewności, dwa dni negocjacji i jest porozumienie – mieszkańcy gminy Siedlce będą mieć ulgi w komunikacji miejskiej. Do tej pory korzystając z przejazdu autobusami siedleckiego MPK mieszkańcy okolicznych miejscowości nie mieli żadnych zniżek poza ustawowymi, czyli dla uczniów oraz np. kombatantów. Teraz za darmo pojadą dzieci, a ulgi również otrzymają seniorzy. Zmienią się też rozkłady jazdy.

Władze gminy Siedlce już od kilku miesięcy zapowiadały, że chcą zmian w transporcie. Gmina dopłaca do miejskiej spółki ponad 900 tysięcy zł rocznie. MPK przewoził za to około milion pasażerów z podsiedleckich miejscowości, ale bez żadnych biletów ulgowych. Wójt gminy Siedlce zapowiadał, że gmina zrezygnuje z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Siedlcach i zorganizuje swój transport za dużo mniejsze pieniądze. Obie strony usiadły jednak do negocjacji i udało się wypracować porozumienie.

Dzieci do lat 7, które mieszkają na terenie gminy będą jeździć za darmo. Do tej pory rodzice musieli wykupić im normalny bilet. Dlatego ta wiadomość bardzo cieszy mieszkańców gminy. O ¼ mniej za bilety zapłacą również seniorzy od 70. roku życia.

Kolejna dobra wiadomość to wprowadzany od września bilet czasowy oraz dobowy. Tutaj za tę samą kwotę pojadą i mieszkańcy miasta, i mieszkańcy gminy. Nowe ulgi zawarte w dzisiejszym porozumieniu zaczną obowiązywać od pierwszego stycznia. Gmina nie będzie musiała do nich dopłacać, wszystkie będą w ramach dotychczas ponoszonych kosztów. I chociaż to gmina Siedlce chciała nowych rozwiązań, zyskają na nich wszyscy mieszkańcy okolicznych miejscowości, bo takie same zniżki MPK wprowadzi też na terenie pozostałych 7 gmin, w których kursują autobusy siedleckiej spółki.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 1-7-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text