Województwo mazowieckie

ArtPark 2014 – artystyczna strefa w centrum Warszawy
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 29-31 sierpień 2014
ilustracja

Na tyłach Muzeum Ziemi w samym centrum Warszawy nieopodal placu Trzech Krzyży w dniach od 7 do 31 sierpnia już po raz siódmy odbędzie się festiwal ArtPark 2014, który stanie się okazją do wzięcia udziału w spektaklach, koncertach, zabawach tanecznych z muzyką na żywo, warsztatach, wystawach i spotkaniach z artystami. Ta cykliczna stołeczna impreza stała się miejscem spotkań i przenikania się różnych form sztuki oraz umożliwiła  nie tylko bliższe zapoznanie się z twórczością artystów, ale także nawiązanie z nimi bezpośredniego kontaktu.

Pod koniec sierpnia w dniach 29–31 sierpnia Art Park połączy się z przygotowywaną w tym czasie imprezą Dni Śródmieścia organizowaną przez władze dzielnicy Śródmieście. Imprezę przygotowuje Dom Kultury Śródmieście w Warszawie. Jak informują na swojej stronie organizatorzy spotkania w śródmiejskim parku Śmigłego cieszą wciąż rosnącą popularnością wśród mieszkańców stolicy i turystów. Szczegółowy program wszystkich imprez oraz aktualności są dostępne na stronie organizatora (http://dks.art.pl).

Program trwającego ponad 3 tygodnie festiwalu jest bardzo ciekawy. Koncerty, recitale i spektakle odbywać się będą w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godzinie 18.00, a w soboty o godzinie 19.00. W czwartki oraz niedziele uczestnicy będą mogli ponadto wziąć udział w wieczorkach tanecznych z muzyką na żywo o godzinie 18.00 oraz warsztatach i spektaklach o godzinie 11.00.

Od poniedziałku do piątku przez cały czas trwania imprezy Art Park od godziny 11.00 do 13.00 w familijnej „Porannej strefie artystycznej” odbędą się warsztaty plastyczne (m.in. wakacyjny plener malarski, warsztaty z gipsowymi formami do kolorowania, wikliniarstwo, malowanie na szkle, tkactwo, filcowanie, decoupage), zajęcia taneczne, warsztaty dla baristów, chińskie ćwiczenia relaksacyjne Tai Chi oraz turnieje gier planszowych.
Organizatorzy udostępnili artystom otwartą przestrzeń wystawienniczą „Ołpen sztaluga”. Można tu będzie zaprezentować najróżniejszą twórczość niesceniczną: fotografię, malarstwo oraz sztukę użytkową. Zgłoszenia można przesyłać organizatorom mailem: olpensztaluga@dks.art.pl. W ramach „Ołpen sztalugi” odbędzie się także kilka wystaw m.in.: wystawa fotografii Street Off Barbary Borzyszkowskiej, Pejzaż wielkomiejski Izy Maciusowicz, Traces Lizbon Prota Jarnuszkiewicza, Przeźrocza surrealizmu Katarzyny Wieczorek oraz wystawa plakatów The Best of… Posters Katarzyny Stanny.
Bogaty program edukacyjny ArtParku został uzupełniony równie interesującym i różnorodnym stylistycznie programem imprez artystycznych. Zobaczymy i usłyszymy między innymi koncerty oraz spektakle: Szczęśliwa 60-tka. Warszawski dzień – przeplatany anegdotami koncert piosenek z czasów socrealizmu; Balkan Svedeah – koncert muzyki bałkańskiej; spektakl na podstawie komedii Feliksa Szobera Podróż po Warszawie Teatru Pijana Sypialnia „Wodewil warszawski”; program artystów kabaretu „Piwnica pod Baranami”; Do zakochania… Magic of Broadway  – koncert musicalowy; koncert muzyki inspirowanej polską twórczością tradycyjną zespołu Chłopcy kontra Basia; koncert piosenek krakowskich autorów i kompozytorów Pocztówka z Krakowa Katarzyny Cygan; koncert jazzowy Cud i miód Danuty Błażejczyk z zespołem; Klenczon. Poemat rockowy – musical z elementami multimedialnymi z udziałem m.in. Marka Piekarczyka i Katarzyny Cygan; Karnawał świata – wieczór z muzyką i tańcem brazylijskim. W finale festiwalu ArtPark oraz Dni Śródmieścia w recitalu kabaretowym Myśliwiecka wystąpi Artur Andrus z zespołem.

W ramach cyklu niedzielnych „Poranków familijnych” odbędą się spektakle: W świecie bajek Grupy Muzycznej Opera, Jak polubić przedszkole Teatru Vaśka; Legenda o Szewczyku Dratewce Teatru Pacuś, 3 x Królewna, 3 x Smok Teatru pod Orzełkiem.

Wstęp na wszystkie wydarzenia, warsztaty i imprezy ArtParku 2014 jest wolny.

Aleksandra Dębska 23-6-2015

Fot. Plakat wydarzenia, źródło: materiały prasowe organizatora

Organizator:
Dom Kultury Śródmieście w Warszawie

Linki:
Dom Kultury Śródmieście w Warszawie:
http://dks.art.pl
Dni Śródmieścia, informacje
http://www.srodmiescie.art.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text