Województwo mazowieckie

Aplikacje na wakacje
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 3 lipiec-31 październik 2015
ilustracja

Tłumacz, lokalizator, a może przewodnik – oto niektóre z propozycji na smartfona na tegoroczne wakacje. Część z aplikacji już można pobrać za darmo. Ich zadaniem jest umilanie, a zarazem ułatwianie letnich podróży.

Zanim ruszymy w Polskę, w świat, musimy się spakować. Jeśli jedziemy odpocząć sami, to raczej będziemy pamiętać o tym, co jest nam potrzebne i co należy ze sobą zabrać. Więcej mamy na głowie, gdy na wakacje podróżujemy z rodziną, a zwłaszcza z małymi dziećmi. Travel List – Trip Packing and Planning to aplikacja, która pozwala tworzyć listy rzeczy do zabrania na różne wyjazdy. Co ciekawe, listy można zachować i przed każdą kolejną wyprawą użyć ponownie, uzupełniając o nowe rzeczy. Kosztuje 1,79 euro (iOS).

Jeśli już jesteśmy spakowani, pora na zaplanowanie podróży. Pomocna będzie aplikacja Tripit. Zbiera informacje o godzinach odlotów, połączeniach kolejowych i rezerwacjach hoteli. Dzięki niej można m.in. uzyskać informacje o pogodzie. Co ważne, pracuje również bez połączenia z internetem, przez co przydaje się w samolocie, kiedy mamy trochę czasu. Wersja standardowa jest za darmo. Jeśli zależy nam na szczegółowym śledzeniu zmian np. w połączeniach lotniczych – trzeba dopłacić.

Na wakacjach możemy też zagwarantować sobie osobistego tłumacza – Google Translate. Wbudowany skaner rozpoznaje i tłumaczy tekst – sława, zdania, fragmenty tekstu, zarówno w formie pisanej, jak i mówionej. Tłumacz ułatwi porozumienie się aż w 90 językach i jest bezpłatny. Można żartować sobie z tego, jak tłumacz przekłada "na nasze" niektóre słowa, ale w sytuacji kryzysowej, kiedy nie znamy języka – jak znalazł.

A dla miłośników wycieczek po naszym kraju dobrym wyborem będzie aplikacja przygotowana wspólnie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa – Zabytki w Polsce. Bezpłatny system GPS określi miejsce, w którym się znajdujemy, a aplikacja dodatkowo poda informacje o najbliższych zabytkach – zamkach, muzeach czy pomnikach.

Na wakacjach szczególnie powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje i całej rodziny. Zwykle w pierwszych dniach wypoczynku, kiedy dopiero przystosowujemy się do nowych warunków i kiedy jeszcze czujemy zmęczenie po podróży i całym tygodniu pracy, jesteśmy podatni na chwilowe osłabienia. Wysokie temperatury powietrza, silne słońce również mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Nie mówiąc już o tym, że niektórzy właśnie na urlopie, zwykle zaraz po przyjeździe do hotelu, zaczynają chorować. Na wszelki wypadek można pobrać bezpłatną aplikację Pierwsza Pomoc. Podpowie ona, jak sama nazwa wskazuje, jak udzielić pierwszej pomocy. Dla zwolenników plażowania coś, co z kolei zabezpieczy przed szkodliwym promieniowaniem – Sun Coach. Na podstawie wskaźników promieniowania UV dla danego regionu podpowie, jakiego filtra SPF potrzebuje twoja skóra. Działa w niej też zegar, który będzie odliczał czas pozostały do końca bezpiecznego opalania. Jest całkowicie bezpłatna.

Warto ją pobrać, ale oby nigdy nie okazała się potrzebna. Gdzie Jest Dziecko to aplikacja która zlokalizuje nasze dziecko, nawet kiedy ma ono wyłączony telefon. Pokaże na mapie na jakiej znajduje się obecnie ulicy i jak daleko stąd. Aplikacja kosztuje 6,15 zł za miesiąc.

I jeszcze coś dla tych, którzy będą w tym roku wypoczywać na Mazurach albo na działce. Anti Mosquito podobno odstrasza komary i inne owady ultradźwiękami, które symulują dźwięki wydawane przez nietoperze.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 29-6-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text