Województwo mazowieckie

Ale będzie „Jazda z Miasta!”
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 25 maj-31 sierpień 2015
ilustracja

 Na drugą w tym roku „Jazdę z Miasta!”, zapraszają pod koniec maja Bezpłatny Tygodnik „7 Dni”, Salon Rowerowy „Rodex” i Bractwo Rowerowe. Finał tej wyprawy odbędzie się w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku, gdzie będzie obchodzone Święto Polskiej Niezapominajki. 

Zbiórka do już drugiej „Jazdy z Miasta!” odbędzie się o godzinie 10.00 na skraju Puszczy Kozienickiej - w miejscu, gdzie niegdyś znajdował się Dom Nadziei MONAR-u. Do tego miejsca można dojechać ulicami: Zbrowskiego, Energetyków i Nową Wolą Gołębiowską. Po przecięciu ulicy Potkańskiego należy jeszcze kilkaset metrów pojechać prosto Nową Wolą Gołębiowską aż do skraju lasu. Jest tam duża polana, na której zaplanowano miejsce spotkania. Inną, alternatywną drogą dojazdu do miejsca zbiórki jest jazda ulicą Kozienicką do ronda ks. Popiełuszki, gdzie trzeba wybrać kierunek na Pionki, czyli jechać nadal ulicą Kozienicką, a za kościołem skręcić w lewo w ulicę Potkańskiego, którą trzeba jechać aż do Nowej Woli Gołębiowskiej i następnie skręcić w prawo. Droga ta doprowadzi na skraj lasu i polanę, na której odbędzie się zbiórka przed wyjazdem.

Impreza rozpocznie się o 10.15. Cykliścizgromadzeni na polanie najpierw pojadą szeroką leśną szutrówką w kierunku szosy Radom – Kozienice, by znajdującym się przy trasie mostem pokonać rzekę Pacynkę. Zaraz za mostem skręcą w lewo, by dotrzeć do zielonego szlaku pieszego. Będzie on wyznaczał trasę aż do starej strzelnicy. Tam nie skręcą zgodnie ze szlakiem w prawo, lecz pojadą prosto w stronę Kieszka. Gdy dotrą do szutrówki, przez którą biegnie żółty szlak rowerowy, skręcą w prawo i pomkną w kierunku drogi Radom – Kozienice. Tuż przed szosą odbiją w prawo, w małą ścieżkę prowadzącą do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku.

Trasa drugiej edycji „Jazdy z Miasta!” jest krótka i łatwa technicznie (wyjątkiem będzie fragment zielonego szlaku przy Pacynce). Wszystko po to, by cykliści w komplecie szybko dotarli na obchody Święta Polskiej Niezapominajki. W ośrodku będzie ognisko i upominki od sponsora, czyli Salonu Rowerowego „Rodex”. Poczęstunek podczas obu tegorocznych edycji Jazdy! zawdzięczamy znanej radomskiej piekarni Fogiel&Fogiel, Zakładowi Masarskiemu „Czapla” i Salonowi Oświetleniowemu „Mirat”. By wziąć udział w „Jeździe z miasta!”, wystarczy wysłać SMS o treści „jazda.maj.imienazwisko” na nr 7248. Koszt SMS-a zgłoszeniowego to 2 zł netto (2,46 zł brutto). Po wysłaniu zgłoszenia wszyscy zainteresowani otrzymają SMS zwrotny. Należy go zachować do kontroli podczas wydawania posiłków na mecie. Dlatego koniecznie trzeba zabrać na Jazdę! telefon komórkowy. Wysłanie jednego SMS-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki i poczęstunku. Można jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na Jazdę!, np. kilku członków rodziny czy kilku znajomych. Na SMS-owe zgłoszenia organizatorzy czekają do soboty, 23 maja do godziny 10.00. „Jazda z Miasta!” nie odbędzie się tylko, gdyby tego dnia padał deszcz i wtedy wycieczka zostanie przełożona na ostatni dzień maja lub początek czerwca.

Impreza „Jazda z Miasta!” będąca wspaniałą nową inicjatywą, ma być zachętą dla mieszkańców miasta do wyrwania się na łono natury, a w dodatku propaguje zdrowy tryb życia, opierający się na ruchu na świeżymwym powietrzu. Jeśli akcja będzie kontynuowana, kolejna jej edycja będzie skierowana do miejskich rowerzystów, zwłaszcza w miesiącach późnowiosennych, letnich i wczesnojesiennych.   

 

Kamil Sznyrowski 30-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text