Województwo mazowieckie

3,4 mln zł dla ostrołęckiego szpitala
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 11 czerwiec-31 grudzień 2015
  • ikonka Ostrołęka Jana Pawła II 120 A
ilustracja

Szpital w Ostrołęce jest coraz nowocześniejszy. Oprócz wykwalifikowanej kadry lekarskiej, placówka może pochwalić się profesjonalnym sprzętem medycznym. Tym razem środki z UE zostaną wykorzystane m.in. na zakup aparatu RTG do koronarografii.

Ten nowoczesny aparat oznacza nową technologię diagnostyczną w zakresie schorzeń układu krążenia. To szybsze i dokładniejsze badanie. Aparat do obrazowania sercowo-naczyniowego z cyfrowym detektorem zapewni wizualizację na bardzo wysokim poziomie, np. podczas zabiegów kardiologii interwencyjnej.

Zakup tego sprzętu to dobra wiadomość przede wszystkim dla pacjentów – zwiększy się bowiem wykrywalność chorób. Lekarzom z kolei nowy sprzęt ułatwi pracę i diagnozę, a także podejmowanie słusznych interwencji chirurgicznych.

W ramach tej inwestycji w szpitalu zostaną przeprowadzone również prace remontowe – montaż i adaptacja pomieszczeń pod użytkowanie nowego sprzętu.

Całkowita wartość projektu to ponad 4 mln zł, z czego przeszło 3,4 mln zł to środki z UE w ramach RPO. Umowa na przekazanie tych środków została podpisana 5 czerwca br. w wyszkowskim szpitalu, któremu również przyznano dofinansowanie.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 11-6-2015
ikonka jak dojechać
  • ikonka Ostrołęka Jana Pawła II 120 A

Fot. mazovia.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text