Województwo mazowieckie

Zdrowie mieszkańców rękach miasta
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 12 marzec-30 wrzesień 2015
ilustracja

Dobre wieści dla mieszkańców Józefowa. Już niedługo, wzorem ubiegłego roku,  będą mieli okazję skorzystać bezpłatnie z profilaktycznych badań zdrowotnych ufundowanych przez miasto. Osoby powyżej 50 roku życia od 16 marca będą mogły otrzymać pomoc kardiologa i okulisty. We wrześniu natomiast ruszą szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców powyżej 60 roku życia. 

Wszystko to w ramach trzech programów profilaktycznych, na które miasto Józefów przeznaczyło w tym roku w sumie 165 tys. zł. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej akcji.

W tym roku najwięcej, bo aż 100 tys. zł kosztować będzie realizacja programu kardiologicznego. Pacjenci będą mogli skorzystać z porady lekarza specjalisty oraz wykonać badania takie jak echo serca czy 24-godzinny Holter EKG. W ubiegłym roku lekarze udzielili 627 porad.

W ramach programu okulistycznego pacjenci będą mogli udać się do okulisty, który przeprowadzi komputerowe badanie wzroku, zbada dno oka czy też zmierzy ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. Na ten cel miasto przeznaczyło 50 tys. zł.

W ubiegłym roku udzielono 603 porad okulistycznych i aż 627 kardiologicznych. Dzięki temu udało się wcześnie rozpoznać przypadki nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej a nawet jaskry.

Pozostałych 15 tys. zł będzie przekazanych na realizowane od września tego roku szczepienia przeciwko grypie dla osób w wieku 60+ .

Obecnie podpisywane są umowy z placówkami, które będą realizowały ten program. Ich lista jest dostępna na stronie: www.jozefow.pl

 

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 12-3-2015

Źródło:www.jozefow.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text