Województwo mazowieckie

Wspinaczka po płocku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 12 marzec 2015-21 styczeń 2016
ilustracja

Płock jeszcze atrakcyjniejszy. Tym razem prawdziwa gratka dla miłośników wysokości. W mieście, a konkretnie w Orlen Arenie, dzięki unijnemu wsparciu powstanie centrum wspinaczkowe.

Wspinacze będą mogli korzystać z kilku ścian, w zależności od swoich preferencji, umiejętności, ale też odwagi. Najwyższa ściana wspinaczkowa będzie miała nawet 11 m wysokości. Wspinający się na nią będą korzystać z pomocy lin. Miłośnicy boulderningu, czyli wspinaczki po skalnych blokach bez asekuracji, również znajdą tu coś dla siebie. Będą mogli wspinać się na wysokość do 4,5 m. Tu w przyszłości mają być organizowane zawody sportowe o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Dbający o formę płocczanie będą mogli nad nią pracować na specjalnej ścianie z uchwytami z możliwością regulacji podwieszania. W Orlen Arenie znajdą się także specjalistyczne przyrządy treningowe dla wspinaczy – kampus i oblak wzmacniające siłę dłoni i palców, a także drabina Bachara. Dla najmłodszych w centrum zaplanowano kącik zabaw - oczywiście o charakterze wspinaczkowym.

Projekt będzie realizowany przez Płock, CWS Orlen Arena w Płocku, Płocki Klub Wysokogórski i Płocką Lokalną Organizację Turystyczną.

Całkowita wartość projektu to 862 tys. zł. Dotacja z UE wyniesie 646,5 tys. zł.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 12-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text