Województwo mazowieckie

"Duży bon" dla mikro i małych firm
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 18 marzec-21 kwiecień 2015
ilustracja

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości po raz kolejny wspiera mikro i małych przedsiębiorców. Do 21 kwietnia br. trwa nabór wniosków w programie „Wsparcie w ramach dużego bonu – edycja 2015”. To świetna propozycja dla firm z powiatu mławskiego. Jest o co walczyć, bo w tym roku na ten cel przeznaczono aż 4,1 mln zł.

To doskonała propozycja dla firm, które zajmują się produkcją i chciałyby wdrożyć nowe produkty lub technologie, albo udoskonalić te, już istniejące. Aby tego dokonać, trzeba najpierw je opracować. Tym mogą zająć się m.in. jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty badawcze, międzynarodowe instytuty naukowe czy też Polska Akademia Umiejętności. Skąd wziąć na to środki? W tym pomoże właśnie „duży bon” Polskiej Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości.

Do rozdysponowania w ramach programu jest ponad 4,1 mln zł. Przedsiębiorca ma szansę otrzymać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 50 tys. zł i może złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie. Wsparcie może być przeznaczone na zakup usługi polegającej na opracowaniu nowego wyrobu, projektu wzorniczego, nowej technologii produkcji albo znaczącym ulepszeniu wyrobu lub technologii produkcji. Dodatkowo usługa ta może też obejmować opracowanie np. planu rozwoju przedsiębiorstwa, strategię wprowadzenia nowego, bądź udoskonalonego produktu do obrotu albo prognozy rynku. Program finansowany jest przez Ministerstwo Gospodarki ze środków budżetu państwa.

Nabór wniosków rozpoczął się 10 marca br. i potrwa do 21 kwietnia br., do godz. 16.00. Jednak w przypadku wcześniejszego wykorzystania środków może się skończyć wcześniej. A zatem, pośpiech jest wskazany.

Szczegółowe informacje na temat zasad przygotowania i składania wniosków o udzielenie wsparcia w ramach programu „Wsparcie w ramach dużego bonu” znajdują się na stronie internetowej PARP: www.parp.gov.pl  w zakładce "dofinansowanie – karta".

 

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 18-3-2015

Źródło: www.parp.gov.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text