Województwo mazowieckie

„W Głębi”
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 14 marzec-30 kwiecień 2015
ilustracja

W przyrodzie czy we mnie, gdzie znajduje się źródło spokoju – pytają autorki cyklu obrazów, które od 20 marca będzie można oglądać w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. „W Głębi” to wystawa łącząca malarstwo abstrakcyjne i przedstawiające, skupione wokół surowych krajobrazów lasu i wody.

Autorki prac, Karolina Jarosławska i Klaudia Ka, mają zupełnie inne spojrzenie na źródło spokoju. Pierwsza z nich szuka go w przyrodzie. Jej obrazy przedstawiają abstrakcyjne i rytmiczne wyobrażenie lasu, rzeki czy morza. Klaudia Ka chce odnaleźć spokój wewnątrz siebie, a jej obrazy przedstawiają las i zamieszkujące go istoty. W jej malarstwie, to co w nas zwykle zmienne i eteryczne, nabiera realistycznych form. Połączenie ich malarstwa daje niezwykłą wystawę, ilustrującą podróż w głąb siebie w poszukiwaniu własnej natury i uspokojenia.

Karolina Jarosławska to malarka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej prace wystawiane były m.in. w Otwartej Pracowni w Krakowie, Galerii Elektor w Warszawie czy Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

Malarka Karolina Ka zajmuje się także grafiką i animacją. Ukończyła Europejską Akademię Sztuk w Warszawie (EAS), jest laureatką stypendium EAS i MEN. Zdobyła I miejsce w konkursie „Szansa” organizowanym przez Galerię Mutu i Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 20 marca o godz. 19.00 w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Prace będzie można oglądać do 20 kwietnia.

AniKa                                                                             

a.groszyk@mazowszanie.eu 14-3-2015

Więcej na www.wok-hutnik.pl oraz wgłębi.tumblr.com

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text