Województwo mazowieckie

„Słonecznym” na wakacje
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 21 maj-30 sierpień 2015
ilustracja

Specjalny pociąg „Słoneczny” to wakacyjne połączenie stolicy z Trójmiastem. Co roku linia ta cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko warszawiaków, ale mieszkańców całego Mazowsza. W tym roku „Słoneczny” pojedzie aż do Ustki!

„Słoneczny” będzie kursował codziennie – od 28 czerwca do 30 sierpnia br. Wyjazd z Warszawy Zachodniej to 6:56, a na miejscu, czyli w Ustce, będziemy o 12:51. Pociąg będzie zatrzymywał się również na stacjach w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku.

Podróż „Słonecznym” jest szybka i komfortowa. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Ponadto można zabrać ze sobą rower, w pociągu jest bowiem możliwość skorzystania ze specjalnie zainstalowanych stojaków na rowery. Na pokładzie mamy również do dyspozycji catering.

Cena biletu normalnego na przejazd pociągiem „Słonecznym” w relacji Warszawa – Trójmiasto to 45 zł, w relacji Warszawa – Ustka – 60 zł. Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe. Studenci za przejazd z Warszawy do Trójmiasta zapłacą 22,05 zł, do Ustki 29,40 zł. Bilety będzie można nabyć zarówno w kasach biletowych, w biletomatach, u kierownika pociągu, jak i przez telefon komórkowy. Dla tych, którzy już wiedzą, że na pewno nad polskie morze wkrótce się wybiorą – przedsprzedaż. Od 30 maja w kasach biletowych KM na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Gdańska oraz Warszawa Śródmieście będzie dostępnych 1000 biletów w cenie 35 złotych.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 19-5-2015

Źródło: Koleje Mazowieckie

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text